Şehitlerin baba ocağına ateş düştü

Şehitlerin baba ocağına ateş düştü
banner206

 Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Er Adem Dövüşken'in Hatay'daki, Piyade Er Berat Sağırkaya'nın Niğde'nin Çamardı İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü. 

TÜRK BAYRAĞI ASILDI
Mersin'de yaşayan şehit Adem Dövüşken'in ailesi acı haberi Mersin'de aldı. Mersin'den Hatay'ın merkez Antakya İlçesi Büyüldalyan Mahallesi'ndeki evlerine gelen anne Süheyla ve baba Musa Dövüşken, evin önündeki kalabalığı görünce ağıtlar yaktı. Türk Bayrağı asılan evde taziyeleri kabul etmeye başlayan aileyi, eve gelen askeri yetkililer teskin etmeye çalıştı. Şehidin cenazesi ikindi namazına müteakip düzenlenecek törenin ardından mahalle mezarlığında toprağa verilecek. 

ÜVEY BABASI BÜYÜTMÜŞ
Aynı olayda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 21 yaşındaki Piyade Er Berat Sağırkaya'nın Niğde'nin Çamaradı İlçesi'ndeki Burç Köyü'nde oturan ailesine acı haberi Kaymakam Mustafa Serin ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cem Gökdemir verdi. Şehidin annesi Nebile Türken acı haberle göz yaşlarına boğuldu. Bir kız kardeşi bulunan şehit Berat Sağırkaya'nın 5 yaşındayken babası İbrahim'i kaybettiği ve kendisini üvey babası Bahattin Türken'in büyüttüğü belirtildi. Berat Sağırkaya, ikindi namazının ardından düzenlenecek törenin ardından köy mezarlığında toprağa verilecek. 

ÖZEL, TAZİYE MESAJI YAYINLADI
Öte yandan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de şehitler için bir taziye mesajı yayınladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan taziye mesajın Özel şöyle dedi

Kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277