Sınırın sıfır noktasındaki hayatlar…

Sınırın sıfır noktasındaki hayatlar…
banner206

Barış Pınarı Harekatı’nın hem mevzisi hem de TSK ve Suriye Milli Ordusu’nun PYD’nin kontrolündeki Tel Abyad’a giriş kapısı oldu Akçakale. Terör örgütünün roket ve havan saldırılarına maruz kalan ve üç vatandaşını şehit veren ilçe halkı tek bir ağızdan "Hayır korkmuyoruz. Çünkü biz Türküz. Burası bizim vatanımız" diyor. Akçakaleli İbrahim Kurukaya; "Benim 8 erkek çocuğum var 5 tanesini veririm bir asker vermem" sözleriyle yapılan operasyona ve Mehmetçiğe gönülden verdikleri desteği dile getiriyor.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın takip edildiği stratejik nokta Akçakale.

Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki ilçelerinden biri olan Akçakale, Barış Pınarı Harekatı’nın mevzisi ve anı zamanda TSK ve Suriye Milli Ordusu’nun PYD’nin kontrolündeki Tel Abyad’a giriş kapısı oldu.

SINIRIN SIFIR NOKTASINDAKİ HAYATLAR: BEŞ OĞLUMU VEREYİM BİR ASKER VERMEYELİM

Barış Pınarı Harekatı'nın hem mevzisi hem de TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun PYD'nin kontrolündeki Tel Abyad'a giriş kapısı oldu Akçakale. Terör örgütünün roket ve havan saldırılarına maruz kalan ve üç vatandaşını şehit veren ilçe halkı tek bir ağızdan 'Hayır korkmuyoruz. Çünkü biz Türküz. Burası bizim vatanımız' diyor. Akçakaleli İbrahim Karaağaçlı; 'Benim 8 erkek çocuğum var 5 tanesini veririm bir asker vermem' sözleriyle yapılan operasyona ve Mehmetçiğe gönülden verdikleri desteği dile getiriyor.

Harekatın ilk 5 gününde terör örgütünün roket ve havan saldırılarına maruz kaldı. Çok sayıdaki ev isabet aldı ve üç vatandaşını şehit verdi ilçe.

"YAPILMASI GEREKENİ YAPIYORLAR"

Çocuk ve kadınları başka şehirdeki akrabalarına gönderen erkekler günlük yaşamlarına devam ettiler. Fakat, halk bu saldırılar karşısında ne korktu ne de ilçeyi tümden terk etti.

Akçakaleliler en fazla korkuyor musunuz sorusuna muhatap oluyorlar ve yanıtları da ağız birliği etmişlercesine aynı; “Hayır korkmuyoruz. Çünkü biz Türküz. Burası bizim vatanımız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142