Siverek'te bulunan STK'lardan sağduyu çağrısı

Siverek'te bulunan STK'lardan sağduyu çağrısı
banner206
Siverek ilçesinde Siverek'teki sivil toplum kuruluşları yayımlamış oldukları ortak bildiride sağduyu çağrısı yaparak, Siverek'te huzursuzluk çıkarmaya kimsenin hakkı olmadığına dikkat çekti.

Bir araya gelen Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, Sağlık Sen, Diyanet Sen, Büro Memur-Sen, Özgür Eğitim Sen, Siverek Hayrat ve İlim Kültür Derneği, Siverek Der, Siyar Der, Fırat Der, İkra Der, Furkan Der, Din Bir Sen son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "11.06.2014 Çarşamba günü Siverek Çiftçilerinin Tedaş'a olan borçlarından dolayı Ziraat Bankası'ndaki tarım destekleme alacaklarına el koymalarını protesto etmek amacıyla başlattıkları masumane hareket daha sonra tamamen amacından sapmış vatandaşın can ve malına zarar verir hale getirilmiştir. Bu talihsiz olayın Siverek'imize kazandırdığı hiçbir şey olmadığı gibi aksine daha önceki olumsuz imaj sorununu da yeniden gündeme taşımaktadır. Gelişmesi ve kalkınması için büyük bir özveriyle çalıştığımız bu şehirde, kaos ortamı oluşturup, insanları kutuplaştırmaya, kin ve nefretle doldurmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Ortada bir hak sorunu varsa bu hakkı aramanın yolu yasal çerçeveler içerisinde olmalıdır.

Yüzü kapalı şahıslarca kamu ve kişi malına saldırmanın gösteri hakkıyla hiçbir alakası bulunmamaktadır. ve son bir gelişme olarak da bir cami avlusuna bırakılın askeri mühimmatla kime nasıl bir mesaj verilmeye çalışılmakta ve neyin hesabı yapılmaktadır.

Huzur kenti ilçemizden, 80 li yıllarda bu tür olaylar nedeniyle pek çok vatandaşımız yerini yurdunu bırakıp gitmiş ve neticesinde ilçemiz büyük bir imaj kaybı yaşamıştır.

Siverek Sivil Toplum Kuruluşları olarak diyoruz ki; Birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı amaç edinmiş bir ilçeyi huzursuz etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Kaos ortamlarından nemalanmaya alışmışlara pirim vermeyeceğimizi ve bu tür olayları asla tasvip etmediğimizi ve her türlü şiddeti kınadığımızı belirtmek istiyoruz. Olaylarda zarar gören esnafımıza ve vatandaşlarımıza ise büyük geçmiş olsun diyor ve bu olayda kusuru bulunan kurumların ve kişilerin derhal yargı önünde hesap vermelerini bekliyoruz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277