Son 6 ayda döşendi..

.

Son 6 ayda döşendi..
banner206

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ŞUSKİ; ilçelerde 100 yıllık alt yapı sorunlarını çözüme kavuştururken, kent merkezinde ise son 6 ayda 50 bin metrelik içme suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), kent merkezinde gerçekleştirdiği içme suyu hattı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

ŞUSKİ, içme suyu problemini içme suyu hattı döşeme çalışmasıyla ortadan kaldırarak, yüksek kot oranına sahip mahallelerde su alamayan bölgelerin ihtiyacının da giderilmesini hedefliyor.

Sorunun kalıcı bir şekilde çözülmesi için tekniğine uygun ve planlı olarak çalışan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, sokak sokak çalışarak sert zemine sahip olan kayalık bölgelerde de içme suyu hattı döşemek için büyük uğraşlar veriyor.

Kentleşmeyle birlikte mevcut ihtiyacı karşılamak için içme suyu hattı, ŞUSKİ tarafından gerçekleştirilen çalışmayla iyileştiriliyor. ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce 2016 yılının ilk 6 ayında 50 bin metre içme suyu hat döşemesi tamamlandı. Çalışmaların yıl sonuna kadar yoğun bir şekilde devam edilmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142