Son bir yılı değerlendirdi...

Son bir yılı değerlendirdi...
banner206

AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Bahattin Yıldız, bu sabah kentte görev yapan çok sayıda gazeteciyle bir araya gelerek 2019 yılını değerlendirdi...

Dolu dolu bir yıl geçirdiklerini ifade eden AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Bahattin Yıldız, burada gazetecilerden gelen soruları da yanıtsız bırakmadı. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Faruk Bayuk ve AK Parti Şanlıurfa İl Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Eşiyok'un eşlik ettiği 2019 yılı değerlendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Bahattin Yıldız, 'dolu dolu bir yıl geçirdik, yılın en önemli gündem maddesi Barış Pınarı Harekatı olmuştur. Dünyada ses getiren en başarılı operasyona Türk askeri mehmetçiğimiz imza atmıştır. Bizler sadece seçimden seçime değil, hergün ayrı noktalarda vatandaşlarımızla bir araya geliyor sorunlarını taleplerini dinliyoruz' dedi. 

Elektrik konusu açıldı elektrikler gitti!

İl Başkanı Bahattin Yıldız, gazetecilerden gelen soruları tek tek yanıtlamaya başladığı sırada, ilk gelen soru elektrikle ilgili oldu. Şanlıurfa'da sık sık rastlanan elektrik kesintilerini dile getiren bir gazeteci, 'sık sık kesilen elektriklerin hali ne olacak' sorusu üzerine tam yanıt verecek olan il Başkanı Yıldız'ın sözünü Dedaş kesti. Toplantı salonu bir anda karanlığa gömüldü. Toplantının düzenlendiği otelde elektrik enerjisinin devreye girmesiyle bir kaç saniye sonra elektrik akımı sağlandı ve toplantı kaldığı yerden devam etti. 

Elektriklerin sık sık kesildiğinin en somut göstergesinin yaşandığı o anlarda, gazeteciler ve Başkan Yıldız arasında espirilere neden oldu. 

Kongre tarihi açıkladı...

AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Bahattin Yıldız, AK Partinin kongre süreciyle ilgili bilgileri de paylaştı. Kongre sürecinin 2020 Haziran ve Eylül ayları arasında başlayıp tamamlanacağını belirtti. 

2019 yılını özetleyen bir slayt gösterisi sinevizyonda gösterildi. Başkan Yıldız'ın 2019 yılı boyunca yaptığı çalışmalar, katıldığı programlar etkinlikler vb. Gibi çalışmalar bu slayta aktarılarak paylaşıldı. 

Başkan Yıldız 2019'da neler yaptı işte özeti...

1- Barış Pınarı Harekatı: Operasyon süresince vatandaşlarımızla daima birarada olduk, sınırlarımızdaki terör koridorunu yıkmak için silahlı kuvvetlerimizin başlattığı harekata hem vatandaşlarımızla destek verdik, hem İl Teşkilatımızla hem İlçe Başkanlıklarımızla hem de sosyal medyada çalışmalarıyla operasyona destek olduk.
2- Seçim çalışmaları; büyükşehir belediye başkan adayımız ve ilçe belediye başkan adaylarımız belli olduktan sonra girmedik gönül çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadık, teşkilatlarımızla milletvekillerimizle MKYK üyelerimizle belediye başkan adaylarımızla gece demeden gündüz demeden bıkmadan yorulmadan çalıştık. Ev toplantılarımızı yaptık, esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirdik, vatandaşlarımızla biraraya geldik. Gönül belediyeciliği için destek istedik.
3- Vatandaşlarımızın talepleri; vatandaşlarımızın tüm taleplerini ilgili birimlere aktardık, çözüm için gerekli talimatları verdik.
4- Hastane Ziyaretleri: teşkilatlarımızla düzenli olarak hasta ziyaretlerinde bulunduk.
5- Bakanlık Programları: Şanlıurfa’da Bakanlarımızın ve Genel Başkan Yardımcılarımızın yaptıkları bütün programlara katıldık.
6- Ev Ziyaretleri: teşkilatlarımızla evlere misafir olduk yaşlılarımızla, büyüklerimizle bir araya geldik.
7- İlçe Teşkilat Ziyaretlerimiz: koordinatörlerimizle İlçe Yönetim Kurulu Toplantıları yaptık İlçe Teşkilatlarıyla bir araya geldik.
8- Taziye ve Düğün Merasimleri: teşkilatlarımızla Şanlıurfamızda taziye ve düğün merasimlerine katıldık.
9- Belediye Temel Atma Törenleri ve Açılışlar: teşkilatlarımızla Büyükşehir Belediyemizin, İlçe Belediyelerimizin açılış ve temel atma törenlerine katıldık. Esnaflarımızın dükkan veya mağaza açılış törenlerine de katıldık.
10- İl Yönetim Kurulu Toplantılarımız: Milletvekillerimizin, Belediye Başkanlarımızın, İlçe Başkanlarımızın katılımlarıyla İl Yönetim Kurulu Toplantılarımızı gerçekleştirdik. Gündemdeki konuları konuştuk, sunumlarala bilgilendirmelerde bulunduk.
11- Esnaf Ziyaretleri: Düzenli olarak İl merkezi ve İlçelerimizde esnaf ziyaretinde bulunduk.
12- Ankara Temasları: Şanlıurfamızın sorunları ve talepleri için Ankara’da cumhurbaşkanımız, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Bakanlarımızla bir araya geldik.
13- Gençlik Kolları Çalışmaları: Gençlik Kolları Teşkilatlarımızla başta futbol turnuvası ve Kampüse Hoş geldin gibi birim çalışmaları olmak üzere çeşitli programlarına katıldık.
14- Kadın Kolları Çalışmaları: Kadın Kolları Teşkilatlarımızla ev ziyaretleri ve basın açıklaması gibi birim çalışmaları olmak üzere çeşitli programlarına katıldık.
15- Basın Açıklamaları: Önemli gün ve tarihlerde basın açıklamaları gerçekleştirdik.
16- Okul Ziyaretleri: Şanlıurfamızda okulları ziyaret ederek öğrencilerimizle ve yöneticilerimizle bir araya geldik.
17- Ahde Vefa Ziyaretleri: Ahde vefa ziyaretleri kapsamında teşkilatımıza değer katmış tüm bileşenleri ziyaret ettik.
18- İl Başkanları Toplantısı: Düzenli olarak Ankara’da yapılan İL Başkanları toplantısına katıldık.
19- Kurum Ziyaretleri: Valilik, Bölge Müdürlükleri gibi kurumlarımızı düzenli olarak ziyaret ettik. Halkımızın sorun ve taleplerini ilettik.
20- Programlara Katılış: Aşure dağıtımı gibi, Malazgirt zaferi gibi çeşitli programlara katıldık.
21- Cumhurbaşkanımızla Görüşme: Şanlıurfamızın sorunları ve talepleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldik.
22- Sosyal Medya Çalışmaları: Genel Merkezimizden gelen hashtag çalışmalarına katıldık. Katıldığımız tüm programların sosyal medyada paylaşımını yaptık. Önemli gün ve tarihlerde yazılı, görsel çalışmalar yaptık. Çeşitli programlar düzenledik.
23- Şehit Cenazelerine Katılım:teşkilatlarımızla Barış Pınarı Operasyonunda Şehit olan vatandaşlarımızın ve askerlerimizin cenaze törenlerine katıldık.
Açıklamaları Sonrası Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtlayan YILDIZ, 2020 Yılı İle İlgili Temennilerini Dile Getirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142