Soylu için resmi açıklama geldi

Soylu için resmi açıklama geldi
banner206

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının kabul edilmediği denildi. 

Saat 21:30 sularında yaptığı paylaşımla görevinden ayrıldığını dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Külliyeden izin çıkmadı. 

Koronavirüsü ile ilgili alınan tedbirler doğrultusunda cuma akşamı 31 ilde 2 günlük sokağa çıkma yasağını kendi düşüncesi olarak uygulamaya koyduğunu ve halkın gösterdiği tepkilere nazaran istifa duyurusunu yaptı. 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla birlikte külliyede hareketlilik başladı ve yapılan görüşmeler sonucunda istifasının kabul edilmediği öğrenildi. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yazılı açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının kabul edilmediği öğrenildi. 

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şunlar denildi;

*İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklaması*

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.
Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

*Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı*

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142