Süleymaniye'de tapu sevinci

.

Süleymaniye'de tapu sevinci
banner206
 Şanlıurfa'nın merkez Haliliye İlçesine bağlı Süleymaniye mahallesinde bulunan evlerin tapu verme programında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Bugün bir bölgede bunu gerçekleştirdik. Tapu sahiplerine hayırlı olsun" dedi.

Süleymaniye mahallesinde gerçekleştirilen tapu dağıtım programına Başkan Nihat Çiftçi'nin yanı sıra Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, Mahalle muhtarı ve hak sahipleri hazır bulundu.

Hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Süleymaniye Mahallesinde vatandaşlara tapularını dağıttı. Mahallede kalan tapuların planlanan sürede verileceğini belirten Başkan Çiftçi: "30 yıldır süregelen önemli bir sorunu bugün çözüyoruz. Mülkiyet sorununu ortadan kaldırmak için adım atan Mehmet Kızgınyürek'e teşekkür ediyorum. Bu evlerde ikamet edenleri mutlu etmiştir. Hakkı teslim etmiştir. Bu çalışmalar esnasında imar planlarını uygun hale getirmek için Emlak ve İstimlak daire Başkanlığımız, İmar Daire Başkanlığımız ve Haliliye Belediye Başkanlığımız birlikte çalıştılar. Bugün 130 evin tapusunu veriyoruz. Mülkiyet sorunları çözüldükten sonra gerekli alt yapı hizmetlerine daha kolay kavuşuyor. Devlet arazileri üzerinde yapılan yapılar için yasa çıkması lazım. Bazı ilçelerimizde bu sorun yaşanıyor. Ceylanpınar'da olan sorun TBMM'de çıkan yasa ile giderildi. Biz burada özel mülkiyette olan yapı sahipleri ile özel mülkiyet sahiplerini bir araya getirerek çözmeye çalışıyoruz. Bugün bir bölgede bunu gerçekleştirdik. Tapu sahiplerine hayırlı olsun" dedi.

Özel mülkiyet sahibi Mehmet Kızgınyürek'e mahalleli adına teşekkür eden Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol: "Emaneti sahiplerine teslim ettiler. Bu çalışmalarda mahalle sakinleri ve mahalle muhtarımızın gayretleri var ama en büyük çalışmayı Büyükşehir Belediye Başkanlığımız titizlikle yürütmüştür. Kimsenin mağdur olmasına mahal vermeden tapu verme aşamasına gelinmiştir" diyerek Başkan Çiftçi'ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesine, Haliliye Belediyesine ve özel mülkiyet sahibine teşekkür eden Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ tapuların hayırlı olmasını diledi.

Uzun bir çalışma sonucu tapuların sahiplerine verildiğini belirten özel mülkiyet sahibi Mehmet Kızgınyürek ise gayretlerinden ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Mahalle sakinleri ise hem özel mülkiyet sahibine hem de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
m .mustafa
m .mustafa - 4 yıl Önce

burdan belediye başkanı nihat çiftçi ye sesleniyorum ceylanpinar belediyesine de el atmasını istiyorum 40 yıldır halen tapularimizi alamadık bir an önce verilmesini istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142