ŞURO’dan tepki geldi

 ŞURO’dan tepki geldi
banner206

Şanlıurfa Rehberler Odası (ŞURO) Başkanı M. Kamil Türkmen,  “‘Saklı Cennet’e yakışmayan uygulama!” adlı haberimizle ilgili yazılı açıklamada bulunarak, Halfeti ilçesine girişte alınan otopark ücretlerine tepki gösterdi.

Türkmen, yapmış olduğu yazılı açıklamada, rehber olarak taraflarına iletilen ve kendilerinin de başına gelen Halfeti’deki yol işgal otopark haracı alınmasına kayıtsız kalmak istemediklerini belirterek, “ŞURO Rehberler Odası ve Turizm Platformu temsilcisi olarak bu olay çözülünceye kadar gündemde kalmasını ve çözümlenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Halfeti’deki haraç almanın bölge turizmine zarar verdiğini dile getiren Türkmen, açıklamasında şunları kaydetti;

“Halfeti bilindiği üzere son yıllarda özellikle adından söz ettiren şirin bir ilçemizdir. Özellikle Karagül dizisinin bölgede çekilmesiyle yıldızı tekrar parlayan Güneydoğunun saklı cenneti olan Halfeti’ye hepimizin sahip çıkması gerektiğine inanıyorum.

Özellikle son günlerde sık sık gerek yerel ve gerekse ulusal basına konu olan otopark parası uygulamasında 21.yüzyil Türkiye’sinde adeta Deli Dumrul benzeri bir olayla karşılaşmaktayız.

Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu saçmalığa son verilmesini istiyoruz. ŞURO Başkanı Türkmen açıklamasına şöyle devam etti “Bu hadise bölge turizmine zarar vermektedir. Belediye bu ihaleyi nasıl yapar, Kaymakamlık ve valilik bu konuyu görmezden nasıl gelebilir. Mülkiyeti Hazine Enerji Tabi Kaynaklar Bakanlığında olan kıyı şeridinin tamamımda belediye nasıl olurda ihaleye çıkar. Cumhuriyet Savcılarını Sayıştay denetçilerini ve müfettişleri göreve davet ediyorum.

Halfeti ve bölge turizmine zarar vermeye kimsenin hakkı yoktur. Konuyu Turizm Platformunda gündeme getirmemize rağmen şimdiye kadar hala bir işlem yapılmaması düşündürücüdür. Turizm sezonu öncesi mutlaka bu sorun çözülmelidir.”

‘Saklı Cennet’e yakışmayan uygulama! Adlı haberimizi okumak için aşağıdaki linke tıklayınız…

//www.urfastar.com/gundem/sakli-cennete-yakismayan-uygulama-h996.html

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142