ŞUTSO'YA 3 KİŞİLİK KAYYUM ATANDI

.

ŞUTSO'YA 3 KİŞİLİK KAYYUM ATANDI
banner206

22 Yıl boyunca Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında başkanlık görevinde bulunan İsmail Demirkol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasına kayyum başkanı olarak atandı.

FETÖ Terör Örgütü kapsamında tutuklanan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin’in başkanlığı 3 ay toplantılara katılmadığından dolayı düşürülmüştü. Daha sonra Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda; Bazı ŞUTSO yönetim kurulu üyelerinin de gözaltına alınmasının ardından yönetim arasında seçim krizi yaşanmış ve ŞUTSO Başkan Vekili Kadir Kılıçoğlu’nun da aralarında bulunduğu 4 yönetim kurulu üyesi istifa etmişti.  Bu gelişmelerin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından ŞUTSO’ya kayyum heyeti atandı.

 

Kayyum Başkanı Demirkol oldu

Şanlıurfa’dan ŞUTSO’ya kayyum heyeti başkanlığı için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na birkaç isim iletildiği öğrenildi. Hisarcıklıoğlu, yaptığı değerlendirmeler sonucunda; ŞUTSO Başkanlığına İsmail Demirkol’u atadı. Şanlıurfa’da 22 yıl boyunca ŞUTSO Başkanlığı görevinde bulunan Demirkol, bu kuruma en çok başkanlık yapan isim olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kayyum heyetine de ŞUTSO eski genel sekreterlerinden Hasan Hayırlı ile Emin Bayarslan’ın atandığı öğrenildi. Kayyum heyeti, ŞUTSO Meclisinin yeni yönetimi seçene kadar görev yapacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142