Tefecilerin eline düştü

Tefecilerin eline düştü
banner206
Gaziantep'te esnaflık yaparken tefeciden borç alan Enver Ülgen'in hayatı karardı. Aldığı 150 bin TL borca karşılık 300 bin TL ödeyen ve 300 bin TL daha ödemesi istenen Ülgen, devletten ve hayırseverlerden yardım istiyor.

Elektronik malzemelerin yer aldığı bir iş yeri açan Enver Ülgen, bir süre sonra işlerinin kötü gitmesi nedeniyle tefecilerden 150 bin TL borç aldı. Ülgen, arkadaşlarından ve kredi kartlarından çektiği paralarla toplam 300 bin TL kadar borcu ödedi. Ama kendisine 300 bin TL daha borcu bulunduğu söylenen Ülgen, Gaziantep'ten kaçarak memleketi Şanlıurfa'ya sığındı. Tefecilerin yanı sıra arkadaşları ve kredi kartlarına toplam 400 bin TL borcu bulunan Ülgen, hakkındaki haciz kararları nedeniyle de sigortalı olarak çalışamıyor. Devletten ve hayırseverlerden yardım isteyen 2 çocuk babası Ülgen, "Evliyim ve 2 çocuğum var. Alacaklılar her gün beni arıyor, küfür edip tehdit ederek parasını istiyor. Benim bunu ödeme imkanım yok. Dışarı çıkıp çalışamıyorum. Alacaklılar beni bulur diye korkuyorum. Burada da bir işte çalışamıyorum. Hakkımda haciz kararları var. Çok kötü durumda kaldım, tek umudum devletimiz ve hayırsever vatandaşlar. Allah rızası için bana yardımcı olun" dedi.

Hakkında 8 mahkeme kararı olan ve 18 icra dairesi tarafından işlem yapılan Ülgen, durumuna çözüm bulunmazsa organlarını satma, intihar gibi kanun dışı yollara başvuracağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2014, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142