Tenis Oyun Dünyası açılışa hazır

.

Güneydoğu'da bir ilk olan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Tenis Oyun Dünyası açılış için gün sayıyor. Tenis Oyun Dünyası'nda uluslararası turnuvalar gerçekleşeceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Amacımız tenis deyince Şanlıurfa'yı akla getirebilmek" dedi.

Gençlere yönelik eğitim ve spor anlamında gerçekleştirdiği projeleri ile Şanlıurfa'yı spor şehri yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu'da ilk olan Tenis Oyun Dünyası'nın açılışını önümüzdeki günlerde yapmayı planlıyor. Gençlerin tenis sporuna ilgilerini arttırılması için böyle büyük bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'nın beklemiş olduğu Tenis Oyun Dünyası artık tüm detayları, kortları, fitness alanları, sosyal tesisi ve idari kısımdan oluşan tesisimiz açılışa hazır hale geldi. Tenis Spor Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanımızla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde ortak bir tarih belirleyip Şanlıurfa'mıza yakışacak tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızda projede tüm birimlerdeki arkadaşlarımızın çok emeği geçti. Şanlıurfa bu ortak yapılan güzel çalışmalar neticesinde önemli bir merkeze kavuşuyor. Amacımız tenis deyince Şanlıurfa'yı akla getirebilmek" diye konuştu.

 

DİĞER BÜTÜN ŞEHİRLERDE OLAN HER ŞEY ŞANLIURFA'DA DA OLACAK

Şehrin standardını yükseltmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Çiftçi, "Tesiste gerek ulusal gerek uluslararası tenis turnuvalarının yapılmasını sağlamak. Tenis Federasyon Başkanımızdan da bu konuda açılışı turnava ile yapmak için söz aldık. Artık tenis Şanlıurfa'da da yapılabilsin ve gençlerimiz bu güzel sporla tanışsın istiyoruz. Bu vizyonel projeyi  gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Tesisin sahibi tüm Şanlıurfalılardır. Biz şehrimizin standardını yükseltmek için çalışıyoruz. Diğer bütün şehirlerde olan her şey Şanlıurfa'da da olacak. Şanlıurfalı hiçbir zaman kendini şanssız hissetmeyecek ve dolayısıyla ailesiyle birlikte tenis için Tenis Oyun Dünyası'na, çocuklarıyla birlikte Çocuk Oyun Dünyası'na, yüzmek için kapalı ve açık yüzme havuzlarımıza, faaliyet ve hobi anlamında gerek kadın destek merkezlerimiz gerek gençlik ve spor merkezlerimiz devreye girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da belirttiği üzere kıraathane tarzındaki kütüphanelerimizde kitap okuyabilirler. Şanlıurfa'ya yakışacak bu projenin açılışını da büyük bir coşkuyla yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142