Urfa başkentte tanıtılacak

.

Urfa başkentte tanıtılacak
banner206

18-21 Mayıs tarihleri arasında “Peygamberler Şehri Başkent’te” temasıyla Ankara’da yapılması planlanan Şanlıurfa Günleri’nin tanıtımı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Günlerinin tanıtımına yönelik gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bir araya gelmekteki amacın planlanan günlerin ne şekilde yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunmak olduğunu belirtti. Ortak akılla hareket etmenin gerekliliğine inandığını kaydederek devam eden Vali Tuna: “Biz yaptık böyle oldu değil, yapılması gerekeni yapmak istiyoruz. Tabi ki herkesin aynı düşündüğü bir iş zaten olmaz ama il için en hayırlı ve iyi neticeyi alacak çalışmayı ortaya çıkarmak istiyoruz. Sonbaharda da İstanbul’da yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Vali Tuna’nın konuşmasının ardından Ankara’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan Şanlıurfa Günleri için hazırlanan sinevizyon gösterisi katılımcılarla paylaşıldı. Şanlıurfa’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin yanı sıra sanayi potansiyeline de yer verilecek olan etkinliklerin geniş katılımlı yapılması planlanıyor.

Son olarak toplantıya katılanların görüşlerini paylaştığı bölümde ise Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz tarafından sorulara açıklık getirildi. Toplantıya Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın Yanı sıra; Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, ilgili kurum amirleri ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142