Urfa'da bir araya gelen STK'lardan sert tepki...

Urfa'da bir araya gelen STK'lardan sert tepki...
banner206
banner279

104 emekli amiralin darbe eylemi sözleri içeren bildiriye tepkiler çığ büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı sert açıklamalar sonrası tüm yurt genelinde her kesimden tepkiler sürüyor.

Şanlıurfa'da da, emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiri kınanmaya devam ediyor. Sivil Toplum Kuruluşu olan Asrın İş Adamları Derneği Şanlıurfa Şubesi'nde bugün birçok STK temsilcisi bir araya gelerek bildiriyi kınadılar. 

Asrın İş Adamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı İş Adamı Serkan Arıcı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ortak basın açıklamasında bir araya gelen STK'lar adına TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade açıklama yaptı. 

Sade, darbe girişiminde bulunmak isteyenlere gereken cevabın verildiğini belirterek şunları söyledi;

"Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğunun idrakine varamayan, milletin iradesini hor görme hadsizliği gösteren 104 emekli amirale ve onun gibi düşünenlere bizim de birkaç çift lafımız var: “Milletimiz ‘Yüce Türk Milleti’ diye başlayan ancak devamında bu milleti perişan etme kastıyla ve darbe imasıyla kaleme alınan bu tip bildirilere pabuç bırakmamıştır, bırakmayacaktır. Bu bildiri metninin bu ülkenin mürekkebiyle yazılmadığından eminiz. Laboratuarlarda üretilmiş, planlı ve dış mihrakların desteklediği gün gibi aşikâr olan bu tip bildiriler, imza atanları ve onaylayanları küçültmekten öteye geçemez. Bu memleketin insanları; Ülkemizi yok etmeye çalışan harici düşmanların, dâhildeki taşeronlarına itibar etmemektedir. Ülkemiz binbir türlü badireden geçerken sosyal tesislerde kadeh tokuşturan ve üç maymunu oynayan içi geçmişlerin, bu ülkenin istikbali ile ilgili konularda yapacakları tek şey haddini bilmek ve susmaktır. Aziz milletimize ve yöneticilerimize kendi akıllarınca ayar vermeye çalışanlar öncelikle şunu bilmelidirler ki; bu milletin sizin kokuşmuş fikirlerinize ihtiyacı yoktur. Hâlâ öğrenemediyseniz bir kez daha dinleyin; bu memleketin sahibi bu millettir. Bu memleketin mayası sağlamdır. Bizden gibi görünen ancak ipi başkalarının elinde olan hiçbir kimse ve hiçbir hareket başarıya ulaşamayacaktır. Sinirlerimizi test etmeyin. Bu şanlı millet o rütbeleri verdiği gibi almasını da bilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142