Urfa'da miting alanları belli oldu

.

Urfa'da miting alanları belli oldu
banner206

 ŞANLIURFA Valiliği, TCK'nın 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na göre kent genelinde 2017 yılı içerisinde yapılacak toplantı ve gösteri alanları ile yürüyüş alanları belirlendi. 
Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, esas miting alanı olarak, Paşabağı miting alanı belirlendi. Paşabağı Mahallesi, Zafer-Mevlana bağlantı yolu üzeri DSİ İçme Suyu Pompa İstasyonu ile Belsan A.Ş. arasındaki alandaki mitingler için ise, Zafer-Mevlana bağlantı yolu ile Zafer Caddesi'nin kesişme noktası toplanma alanı, çıkışla Zafer-Mevlana bağlantı yolu üzerinden Paşabağı miting alanına kadar olan yol, yürüyüş güzergahı, Zafer Caddesi, Zafer-Mevlana bağlantı yolu ise dağılma yönü ve yerleri olarak belirlendi. Esas miting alanına alternatif alan ise Topçu Meydanı miting alanında karar kılındı. Cengiz Topel Caddesi, Şehit Nusret Caddesi, Topçular Sokağı ve Cavşak Sokak arasında kalan alanın toplanma alanı Bediüzzaman Mezarlığı yanı, Legler Kavşağı, yürüyüş güzergahı, Şehit Nusret Caddesi'ni takiben Topçu Meydanı'na kadar olan yol olurken, dağılma yön ve yerleri olarak ise Şehit Nusret Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Meteoroloji Caddesi, Atatürk Bulvarı olarak tespit edildi. Her iki alandaki mitinglerle ilgili afiş ve pankart asılacak yerler ise düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, valilik tarafından 'olur' verilen ve belediyece sakıncası bulunmayan yerler olarak açıklandı. Valilikten yapılan duyuruda basın açıklaması ve benzer etkinliklerin yapılamayacağı yerler ise şöyle sıralandı: 

"Hükumet Konağı ve müştemilatı. Şanlıurfa E Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, önü ve çevresi. 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na ait hizmet binaları, önü ve çevresi. Şanlıurfa Adliyesi ve müştemilatı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve ek hizmet binalarında ve bu binaların müştemilatları ile önü ve çevrelerinde. Balıklıgöl Platosu ve müştemilatı. Eyüp Peygamber Camii Makamı ve müştemilatı, önü ve çevresi. Hacı Ali Şelli Parkı. Diğer kamu kurumları ve müştemilatlarında yapılacak basın açıklamaları vs. ilgili kurumun en üst yetkilisinin iznine tabidir." Suç teşkil eden durumlarda ise adli ve idari işlem başlatılacağının da vurgulandığı duyuruda, "Belirlenen yerler ve gündüz saatleri dışında basın açıklaması ile toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyenler, basın açıklaması adı altında bir yerde toplanarak basın açıklaması yapılacak yere gitme ve basın açıklaması ile yürüyüş esnasında pankart, döviz açarak slogan atanlar hakkında eylemleri başka bir suç teşkil etmediği takdirde 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9/Ç, 11/C, 66 maddeleri, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6. ve 22. maddeleri ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi ve genel hükümler doğrultusunda adli ve idari işleme tabidir."

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142