Urfalı Aday Adayı, 28 Şubat mağduru!

Urfalı Aday Adayı, 28 Şubat mağduru!
banner206

28 Şubat Mağduru aday adayı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olan İş Kadını Essum Saatçi Aslan’ın da 28 Şubat mağduru olduğu ve bundan dolayı yüksek lisans yaparken başörtüsünün zorla açtırıldığı öğrenildi.

AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Essum Saatçi Aslan, İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu ve 28 Şubat döneminde üniversite yıllarında başörtüsünden dolayı sıkıntılar çektiği ortaya çıktı.

Saatçi, Urfastar’a yaptığı özel açıklamada, “28 Şubat mağdurlarından birisiyim. İmam Hatip Lisesi’ni okurken hep mühendis veya mimar olmayı düşünüyordum. Daha sonra 28 Şubat sürecinde çok başarılı bir sınav geçirdim. Ancak üniversite sınavına girerken başörtümüzden dolayı kapıda sorgulandık. Bu resimdeki size benzemiyor diye hırpalandık” dedi.

Çukurova Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yerleştim. Bu dönemde halen başörtülüyüm. Edebiyat Fakültesinde başarılı bir öğrencilik hayatım geçti. Edebiyat Fakültesi’nden iyi bir ortalama ile mezun oldum. Son senemde beni seven bir hoca, bana yüksek Lisans yapmak için teklifte bulundu. Teklifini kabul ettim ve sınavlara girdim, bunlarda da başarılı oldum ve yüksek lisansa kabul edildim. Kabul edildiğim dönemde bir profesör bana “Sen bu halinle mi, kafandaki başörtüyle mi mastır yapacaksın” diyerek, aşağılamada bulundu. Asıl baskıyı burada yaşadım. Yüksek lisansa başlarken başım açtırıldı” diye ifade etti.

 

“Doğru olan AK Parti”

AK Parti’den neden aday adayı olduğunu da açıklayan Saatçi, “Ben her zaman Müslüman kökenli, inancı ve takvası olan bir ailede yetiştim. Babam Mili görüşü benimseyen ve Refah partisinde, Saadet partisinde fikirlerini beyan eden biriydi. Yakın akrabalarım Saadet Partisi’nde uzun süre aktif siyaset yaptı. Dolayısıyla biz aile olarak da bu görüşe yakınız. 2002 yılında AK Parti’nin kuruluş aşamasında Türkiye’de hiç yapılmayan bir şey yapıldı. Bir kafa grubu oluşturuldu. AK Parti’nin bir danışma kurulu vardı ve önemli profesörlerden, ciddi bilim adamlarından destek alındı ve parti prensipli, ne yaptığını bilen, adımlarını doğru atan bir parti oldu. Ben de akılcı bir insanım dolayısıyla karşımda neye muhalefet etmediğini bilen, bilmeyen birkaç parti var bir de attığı adımlarda güçlü emin adımlarla giden bir parti var. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Ben de bu sebepten dolayı doğru olanın AK Parti olduğunu düşündüm ve dolayısıyla AK Parti’de siyaset yapmaya karar verdim” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142