Urfalı genç PKK'dan ayrıldı Başbakan Davutoğlu'nu..

Urfalı genç PKK'dan ayrıldı Başbakan Davutoğlu'nu..
banner206
PKK'dan ayrılıp Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde ailesinin yanına dönen 29 yaşındaki Ramazan Toy, 29 Mart'ta yapılacak düğününe Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu davet etti. Başbakan Davutoğlu'nun aldığı davet sonrası düğüne katılmak istediğini belirtmesi Toy ailesini sevindirdi. Siverek'in Yoğunca Mahallesi'nde çiftçilik yapan Abdurrahman ve Güleser Toy çiftinin 4 çocuğundan en büyüğü olan Ramazan Toy, geçen yıl Ocak ayında PKK'ya katıldı. Oğlunun PKK'ya gittiğini öğrenen Güleser Toy, geçen yıl çocukları terör örgütüne giden annelerin Diyarbakır'da yaptığı çadır eylemlerine katıldı, ardından o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da düzenlediği toplantıda yer aldı.

 

YARALANIP TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

PKK'ya katılan Ramazan Toy ise yaz mevsiminde Suriye'ye geçti ve Kobani'de YPG saflarında IŞİD'e karşı savaştı. 7 ay sonra IŞİD ile girilen çatışmada yaralanan Ramazan Toy, sınırı geçirilerek getirildiği Şanlıurfa'da yapılan tedavisinin ardından Siverek'e döndü ve ailesi ile yaşamaya devam etti.

 

EVLİLİK TARİHİNİ BELİRLEDİ, BAŞBAKAN'I DAVET ETTİ

Yaşamına yeniden eskisi gibi çiftçilik yaparak devam eden Ramazan Toy, teyzesinin kızı olan Cemile Kürkçü ile evlilik kararı aldı. 29 Mart günü yapılacak törenle dünya evine girecek olan Ramazan Toy'un ailesi milletvekilleri aracılığıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu düğüne davet etti. Daveti alan Başbakan Davutoğlu ise ABD'ye giderken uçakta bulunan gazetecilere durumu anlattı ve düğüne katılmak istediğini söyledi.

 

AİLEDE SEVİNÇ VE HEYECAN

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılmayı arzu etmesinin ardından düğün hazırlığı yapan Toy ailesinde sevinç ve heyecan yaşandı. Düğün hazırlıklarını sürdüren baba Abdurrahman Toy, oğlunun eve dönmesi ve evlenmesinden dolayı mutluluk yaşadığını belirterek, "Ülkemizdeki yaşanan barış sürecinin hızlı bir şekilde sürmesini istiyorum. Ne dağda, ne de cezaevlerinde kimse kalmasın istiyorum. Başbakanımızı düğünümüze davet ettik ve olumlu yanıt vermesi bizi heyecanlandırdı. Eğer düğünümüze gelirse bizleri çok mutlu eder" dedi. Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne Güleser Toy ise hiçbir annenin çocuğundan ayrı kalmasını istemediğini vurgulayarak, "Ayrı kalınca ağladığım, dönünce sevinçten deliye döndüğüm oğlumu evlendiriyorum. Çok mutluyum. Başbakanımız düğüne gelirse bizleri onurlandırır" diye konuştu. Aileyi ziyaret eden Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise Toy ailesi ile çocuklarının evden ayrılması ve dönmesinin ardından sürekli iletişim halinde olduklarını ifade ederek, "Ramazan kardeşimizin evleniyor olmasına sevindik. Toplumla bütünleşme noktasında bir aile kurma çalışmaları psikolojik açıdan da normale döndüğünü gösteriyor. Başbakan'a gönderilmek üzere düğün davetiyelerini aldım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142