Urfalı gurbetçinin ölümünde flaş gelişme!

Urfalı gurbetçinin ölümünde flaş gelişme!
banner206

Geçtiğimiz 11 Ekim’de İstanbul’daki özel bir hastanede saç ekimi esnasında hayatını kaybeden İbrahim Demir’in ölümüyle alakalı iddianame hazırlandı.  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, hastanenin başhekimi ve doktorun da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında, "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 6'şar yıla kadar hapsi istendi.

Şanlıurfalı evli ve 1 çocuk babası İbrahim Gül, 3 yıl önce kuaförlük mesleğini yapmak için İtalya'ya taşındı. Kuaför dükkânına malzeme almak ve saç ektirmek için 3 gün önce Türkiye’ye gelen Gül, saç ektirmek için İstanbul Bağcılar’daki özel bir hastaneye gitti. Saç ekimi için operasyona giren Gül, henüz belirlenemeyen bir nedenle hayatını kaybetti. Telefonla Gül’ün eşine ulaşan hastane görevlileri, 28 yaşındaki adamın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 11 Ekim 2021’de İbrahim Gül’ün saç ekimi gittiği özel hastanede, doktor olan M.A.'nın sorumluluğundaki anestezi teknikerleri Ş.Ç. ve E. B. tarafından ense kısmından saç kökleri alındığı belirtildi. Maktulün saç ekimi işlemine başlamadan önce kalp krizi geçirdiği, akabinde mavi kod verildiği, CPR işlemi yapılarak kalp ritminin geri gelmesinin sağlandığının anlatıldığı iddianamede, maktulün anjiyo ameliyatına alınarak kalp damarına stent takıldığı ve yapılan müdahalelere rağmen vefat ettiğine yer verildi.

Hastanenin başhekimi Ç.S.E.'nin iddianamede yer alan ifadesinde doktor M.A.'nın eşiyle birlikte sahip olduğu şirketle aralarında hizmet alım sözleşmesinin olduğu, bu sözleşme kapsamında hastane binalarında küçük estetik operasyonlar yapıldığı ancak saç ekimi işlemlerinin kendilerine ait bizzat işlettikleri bölümde yapıldığı belirtildi.

Şüpheli Ç.S.E., doktor M.A.'nın hastanelerinde SGK kaydı olmayan anestezi teknikerlerini kendilerinden habersiz operasyona çağırdığını iddia etti. İddianamede, saç ekimi sırasında verilen anestezik maddelerin ne olduğu ve hangi yoldan uygulandığına dair düzenlenmiş tıbbi evrakın bulunmadığı da kaydedildi.

YÖNTEM DOSYADA YOK

İddianamede, kamera kayıtlarında, hasta kalp krizi geçirmeden kısa süre önce şüpheli M.A.'nın ekim yapılan odaya girdiği, öncesinde yapılan lokal anestezi ve enseden saç kökü alma işlemlerinde yardımcı sağlık personelinin tek başlarına işlem uyguladıklarının görüldüğü aktarıldı.

Maktul Gül'ün raporunun yer aldığı iddianamede, hastanın ölümünün akut koroner sendrom sonucu meydana geldiği, saç ekimi için hastaneye başvurduğu ve saç ekimi girişimi yapıldığı yer alıyor.

Ancak saç ekim tekniğinin hangi yöntemle yapıldığına dair dosya içinde bilgi bulunmadığı ve işlemin lokal anesteziyle yapıldığının anlaşıldığı kaydedildi.

RAPORA YER VERİLDİ

Raporda, saç ekim işleminin yetkili hekim sorumluluğunda yapılması gerektiği, yardımcı sağlık personelinin de işleme katkıda bulunabileceğine vurgu yapıldı. İşlem sırasında tıbbi belge düzenlenmemiş olmasının eksiklik olduğu belirtilen raporda ayrıca, eksik eylem ile ölüm arasında bir ilişki bulunmadığı değerlendirildi.

 6 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

İddianamede şüphelilerin, İbrahim Gül’ün ölümünde kusurlu olduğu mevcut deliller ile tüm evrak kapsamında anlaşıldığı iddia edildi. İddianamede, şüpheliler başhekim Ç.S.E., doktor M.A. ile anestezi teknikerleri E.B. ve Ş.Ç. hakkında "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 2'şer yıldan 6'şar yıla kadar hapisleri istendi.

Kabul edilen iddianame sonucu şüphelilerin, önümüzdeki günlerde Bakırköy 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142