Title of a News Article

Urfalı ismin vekilliği düşürüldü!

Urfalı ismin vekilliği düşürüldü!
banner206
banner279

PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkmasının ardından tutuklanan ve hakkında fezleke hazırlanan HDP'li Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Semra Güzel'in milletvekilliği devamsızlık nedeniyle düşürüldü. Söz konusu karar 330 oyla kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu, tutuklu bulunan HDP'li Semra Güzel'in devamsızlığı sebebiyle milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin karma komisyonun dosyasını gündemine aldı. Güzel adına HDP Milletvekili Rüştü Tiryaki Genel Kurul'da savunma yaptı. İçtüzük gereği oylamanın yapılabilmesi için 24 saat geçmesi gerekiyordu.

330 KABUL OYU İLE VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜü

Sürenin tamamlanmasıyla Semra Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik Genel Kurul'da oylama yapıldı. Oylama sonucunda 330 kabul oyu ile Güzel'in milletvekilliği düşürüldü. Güzel'in vekilliğinin düşmesi adına gereken 301 oy fazlalıkla sağlanmış oldu. 42 de ret oyu verildi.

"TUTUKLU OLMASI NEDENİYLE YASAMA FAALİYETLERİNE KATILAMADIĞI" GEREKÇESİ

Güzel'in terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından hakkındaki yakalama kararı nedeniyle tutuklanması ve bu nedenle "yasama faaliyetlerine katılamadığı" gerekçesiyle vekilliğinin düşürüldüğü ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Adıyaman kırsalında yaptığı operasyonda etkisiz hale getirilen terörist Volkan Boran'ın cep telefonundan, Semra Güzel ile silahlı ve samimi fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Mart ayı başında Güzel'in dokunulmazlığı kaldırılarak "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçlamasından yakalama kararı çıkarılmıştı. Türkiye'den kaçmaya çalıştığı sırada İstanbul'da yakalanan Güzel, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2022, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142