Urfalı vekiller 11 Nisan’ı kutladı

Urfalı vekiller 11 Nisan’ı kutladı
banner206

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ve aynı zamanda yeni dönemde milletvekili adayları Kasım Gülpınar, Seydi Eyyüpoğlu, Halil Özcan ve Mehmet Akyürek, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladılar.

Kasım Gülpınar mesajında; “Şanlıurfa, 11 Nisan 1920′de, On İkilerin önderliğinde yaptığı onurlu, anlamlı ve soylu bir mücadelenin sonunda, tarihte, kendi kendini kurtaran şehirlerden birisi olma onurunu yaşamıştır. Urfa Kurtuluş Mücadelesi Önderleri on ikileri ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve şükranla anarken Tüm Şanlıurfalı hemşerilerimin 11 Nisan Kurtuluş Bayramını Kutluyorum.” Dedi.

Seydi Eyyüpoğlu, “Özgürlüğü, boyunduruk altına girmemeyi kişiliğinin bir parçası olarak gören; Millî amaçlar uğruna, yerel imkânlarla savaşa başlayan yürekli ve inançlı Urfalılar, bütün imkânsızlıklara rağmen, işgalci Fransızları topraklarından atmayı başarmıştı. Urfa halkının bağımsızlığı için yürüttüğü bu anlamlı mücadele, ülkemizin kurtuluşunda da önemli rol oynamıştır. Ben bu duydu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin 11 Nisan kurtuluş bayramını kutluyorum.”

Halil Özcan, “Urfa’da başlatılan kurtuluş mücadelesinin kazanılması, diğer şehirlerde başlatılan millî hareketler için de esin kaynağı olmuştur. Urfa halkının kararlı tutumu ve vatan aşkıyla gösterdiği güçlü direniş üzerine, Fransız kuvvetleri, Urfa’yı terk etmeye başlamışlardı. Ecdadımız, bağımsızlık uğruna yapılan bu mücadele ile imkânın değil imanın ne kadar önemli olduğunu da tüm dünyaya göstermiştir. Bu duydu düşüncelerle tüm hemşerilerimin 11 Nisan Kurtuluş bayramını kutlarım.”

Mehmet Akyürek, “Başta Urfa’mız olmak üzere bu cennet vatanın kurtuluşunu sağlayan ecdadımızın tüm değerlerine sahip çıkıp yarınlara taşıyacak inanç ve kararlılıkta olduğumuzun da bilinmesini istiyorum. Dünya halklarının özellikle de İslam coğrafyasının ateş çemberine alındığı bu günlerde ihtiyacımız olan şey, ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır. Bende tüm hemşerilerimin 11 Nisan Kurtuluş bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan temenni ederim.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142