Urfa’nın yüz karaları...

.

Urfa’nın yüz karaları...
banner206

Samsun’da bir vatandaşın emekli ikramiyesi olan 130 bin lirayı dolandıran şebekenin elemanı yakalandı. Dolandırıcının Şanlıurfa Akçakale nüfusuna kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Samsun Bafra İlçesine bağlı Çilhane Mahallesi’nde oturan ve 3 ay önce emekli olan 54 yaşında ki Zafer Çağlayan’ın emeklilik parası 130 bin lirayı dolandıran şebekenin elemanı Bafra’da yakalandı. Son zamanlarda Bafra’da artan telefon dolandırıcılığı olaylarını çözmek için sıkı bir çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri izledikleri onlarca MOBESE kameralarından Zafer Çağlayan’ın emeklilik parası 130 bin lirayı dolandıran şahsın eşkalini belirledi. İlçe merkezinde şahsı yakalamak için çalışma başlatan ekipler Urfa merkezli dolandırıcılık olayları için Urfa Akçakale’den Bafra’daki elamanını Altınkaya Mahallesi Yavuz Sultan Cami yanında bir başka vatandaşı dolandırmaya çalışırken yakalandı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 17 yaşındaki H.C. emniyete götürüldü.

 

Dolandırıcılık olayını merkezi Urfa Akçakale

Gözaltına alınan H.C. poliste suçunu itiraf ederek emekli Zafer Çağlay’ın evinden aldığı 90 bin lirayı Urfa’ya havale ettiğini söyledi. Urfa Akçakale’den önceden belirlenen şahısları telefonla arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıktan sonra parayı almak için Bafra’ya gönderdikleri elamanla insanları dolandıran şebekenin elamanı H.C.’nın aynı suçtan 110 gün cezaevinde kaldığı ve yeni çıktığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerefsizler
Şerefsizler - 4 yıl Önce

Bune ya. Tefecilik Suruç dolandırıcılık Akçakale .burda nasıl insanlar yaşıyor orda eğitim din ahlak verilmiyor mu.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142