Vali Küçük “3. Kariyer Günleri” etkinliğine katıldı.

Vali Küçük “3. Kariyer Günleri” etkinliğine katıldı.
banner206

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce düzenlenen “3. Kariyer Günleri” Etkinliğine Katıldı.Düzenlenen etkinlikte konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük “ 2015 yılı içerisinde 3.Organize Sanayi Bölgesinin temelinin atılacağı “ müjdesini verdi.

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen seminere Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda, İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlik öncesinde Vali İzzetin Küçük “Kariyer” konulu sergiyi gezdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapanİlimiz Valisi İzzettin Küçük;“1 yıl sonra yaklaşık 30 bin kişinin istihdam edileceği organize sanayi bölgesinin hızla gelişme kaydettiğini, her sene Urfa’da yaklaşık 60 bin çocuğundünya’yageldiğini, İlk ve ortaokul öğrenci sayımızın 620 bin civarında olduğunu, bu arada 400 bine yakın Suriyeli kardeşimize kucak açtıklarını, çözülmesi gereken en önemli sorununeğitim ve işsizlik olduğunu, eğer bu ilde iş yeri açılmaz insanlar çalıştırılmazsa sonuçta devletin onlara bakmak zorunda olduğunu, bu nedenle özel sektörün desteklenmesi gerektiğini ve bu memlekete en hayırlı işlerin işverenler tarafından yapıldığını” belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından İş-Kur aracılığı ile istihdam sağlayan kuruluşların temsilcilerine plaket verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142