Vali Küçük'ten Proje Çağrısı

Vali Küçük'ten Proje Çağrısı
banner206

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı'nda işadamları ve yatırımcılara seslenerek, proje yapmaları çağrısında bulundu.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Tanıtım toplantısının açılışında konuşan Vali İzzettin Küçük, organize olabilmenin önemine değindi. Küçük, "Bir işi yapabilmeniz için pek çok parçayı bir araya getirmeniz lazım. Batının üstünlüğü de burada. Bir iş yapacağım dediği zaman, gerekli olan tüm parçaları bir araya getirerek işi somuta çeviriyor. Bu yüzden biz de organizasyon kabiliyetimizi geliştirmeliyiz" dedi. Vali Küçük, kalkınma ajanslarının bulundukları bölgelere en büyük katkısının proje üretme yoluyla organizasyon tasarlamayı, fizibilite yapmayı öğretmek olduğunu kaydetti. İş adamlarına ve yatırımcılara da seslenen Vali Küçük, proje üretmeleri çağrısında bulundu. Küçük, şöyle devam etti;

"Sonucu ne olursa olsun, proje yapın. Proje yaptıkça organizasyon kabiliyetimiz artar. Değerlendirilen projelerinizdeki, varsa eksiklikler sayesinde kendinizi görebileceksiniz." Vali Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı aracılığıyla dört yıl boyunca verilen 154 milyon TL'lik desteğin sağlandığına dikkat çekerek, desteğin az gibi görünse de kamusal alanda destek gelmeyen alanlara yapılması yönüyle çok önemli olduğunu ifade etti. Küçük konuşmasının sonunda, yaklaşık bir ay öce kalp krizi geçirerek tedavi altına alınan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun'u da unutmayarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından, ajans tarafından 2015 yılında destek verilecek programlar hakkında katılımcılara bilgi verildi. Toplam 28 milyon TL hibe desteğinin ise "Kobi, Sanayi Altyapısı, Yenilenebilir Enerji ile Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı" başlıklarında dört farklı program kapsamında verileceği açıklandı. Düzenlenen toplantı 2013 yılında verilen mali desteklerle başarılı olan projeler için başarı belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Toplantıya Vali İzzettin Küçük'ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman; Kaymakamlar Hamza Erkal, Selami Yazıcı, Oktay Kaya, Recep Öztürk, Deniz Zeyrek, Eyüp Fırat, Mutlu Köksal ve Ahmet Özay, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral ile birlikte sektör ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142