Vali Tuna: "Planlı ve programlı çalışmalıyız

.

Vali Tuna: "Planlı ve programlı çalışmalıyız
banner206
 Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Buluşması, valilik konferans salonunda gerçekleştirildi.

Vali Güngör Azim Tuna’nın da katıldığı toplantıda, Vali Danışmanı İbrahim Akgün STK temsilcilerine; “İstişare gurubunun amacı, gurubun yapısı ve çalışma usulleri ve hangi faaliyetlerin planlandığına” ilişkin bilgiler verdi. Halkın faydasına, STK’ların kalitesi ve niteliğini artırarak koordinasyonun artırılmasını amaçlayan toplantıyla ilgili konuşan Akgün, “Enterge, tümleşik ve 40 basamaklı bir projeden bahsediyoruz. Bunların yapılabilir olup olmadığını tartışacağız. Malum adı üzerinde bu bir istişare toplantısı. Bunları sizlerle tartışacağız ve önerilerinizi alacağız. Bir taşı bir yerden alıp öteki yere götürmek proje yapmak değildir. En büyük proje, birlikte çalışmasını öğrenebilmek, aynı dili kullanmaktır. İnsanların birbirini anlayabilmesidir. İnsanlar birbirlerini anlayabilirse eğer Dünya değişir. Onun için katılımcı yönetişime çok önem veriyoruz” dedi.

STK temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna ise: “Rehberlik çok önemli. Bizde bu konuda inşallah sizlere güzel bir rehberlik yaparız diye ümit ediyorum. Planlı, programlı, disiplinli ve aşama aşama gidersek eminim birkaç ay sonra ne kadar yol aldığımızı göreceğiz. Toplumu ilgilendiren meselelerde, maddi ve manevi kalkınmamızı ilgilendiren başka meselelerde de böyle bir çalışma disiplinini özümsemeliyiz. Artık bu ailenin ortak birer fertleri olarak bu yürüyüşte birlikte olacağız. Şanlıurfa özelinde ama daha büyük bir toplumsal faydaya dönüşecek bir çalışmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu vesileyle hepinize selam ve sevgilerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra toplantıya katılan STK temsilcileri, yardım kuruluşları arasında koordinasyonun sağlanması ve verimliliğin artırılmasına yönelik görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya Vali Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Vali Danışmanı İbrahim Akgün, Sivil Toplum Kuruluşları ile Yardım Derneklerinin temsilcileri katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142