Viranşehir'deki o ev böyle görüntülendi

.

Viranşehir'deki o ev böyle görüntülendi
banner206
 Şanlıurfa Viranşehir'de PKK'nın dağ kadrosundaki 4 terörist, gizlendiği hücre evinde düzenlenen operasyonla öldürüldü. Şiddetli çatışmanın izleri gün ağarınca ortaya çıktı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde sansasyonel eylem hazırlığı yaptıkları belirtilen terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundaki 4 terörist, gizlendiği hücre evinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi. Operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi. Çatışmanın izleri ise gün ağarınca ortaya çıktı. Evin duvarlarının çatışmanın şiddetiyle delik deşik olduğu görülürken, vatandaşların evin içini merakla izlemesi ise dikkat çekti.

 

EV ÇEMBER ALTINA ALINDI, "TESLİM OL" ÇAĞRISI YAPILDI

Sansasyonel eylem için Viranşehir'e geldikleri belirtilen 2'si kadın, 4 teröristin Demirci Mahallesi'nde tek katlı avlulu evde gizlendiklerini saptayan polis, dün saat 21.00 sıralarında söz konusu adrese operasyon yaptı.

Terörle Mücadele Şubesi ile Özel Harekat polislerinin katıldığı operasyonda teröristlerin gizlendiği ev çember altına alınarak 'Teslim ol' çağrısı yapıldı.

 

ÇATIŞMA ÇIKTI, 2'Sİ KADIN 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Polisin çağrısına teröristler silahla karşılık verince çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2'si kadın 4 terörist ölü ele geçirildi.

 

TUZAKLAMA YAPMIŞLAR

Hücre evinde yapılan ön incelmede ölen teröristlerin patlayıcılarla tuzaklama yaptıkları tespit edilmesi üzerine olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı. Uzman ekipler, evde bulunan patlayıcıları kontrolü bir şekilde imha etti.

 

OTOMATİK SİLAH, EL BOMBASI VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Evde yapılan aramada ölen teröristlerin yanında otomatik silah, el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Silah ve mühimmatlara el konulurken, teröristlerin cesetleri otopsi ve kimliklerinin tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

 

ÇATIŞMANIN İZLERİ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Hücre evine baskında çıkan çatışmanın izleri ise gün ağarınca ortaya çıktı. Evin duvarlarının çatışmanın şiddetiyle delik deşik olduğu görülürken, vatandaşların evin içini merakla izlemesi ise dikkat çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142