Yıllardır süren o sorun son buldu...

Yıllardır süren o sorun son buldu...
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Mahalllesi Abdullah Balak caddesinde yol genişletme çalışmaları kapsamında 7 yapıyı istimlak ederek yıkımını gerçekleştirildi. Yıkım esnasında incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül “Yıllar süregelen bu sorunu çözmeye başladık" dedi.

Yol genişletme çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Sırrın Karşıyaka Mahallesi Abdullah Balak caddesindeki kangrenleşmiş sorun olan yarayı mahalle sakinlerinin talebiyle çözüme kavuşturdu. 
Yıkımı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Mahalle Muhtarı Hadi Taştan eşlik etti.  

BAŞKAN BEYAZGÜL: HALKIMIZA HİZMET EN BÜYÜK PROJEMİZDİR
İnceleme esnasında açıklama yapan Başkan Beyazgül, “Abdullah Balak sokağı üzerinde belirli evler caddeyi tıkamış durumdaydı. Mehmet Canpolat başkanımız bunları bize ifade etti. Muhtarımız ve ekibimiz iş birliği içerisinde çalışarak yılların sorunu olan bu sorunu çözmeye başladık. Bu cadde üzerinde toplam ev sayısı 7 adet yaklaşık kamulaştırma bedeli 2.5 Milyon TL tutarında olacak. Bu yol açıldığı zaman buranın girişin nefes almaya şehrin ve sokağın nefes almasını engelleyen kısmı açılmış olacak. Halkımız çok daha rahat edecektir. Hayırlı olsun diyorum. Haliliye Belediye Başkanımıza, muhtarımıza teşekkür ediyoruz, iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Yine vatandaşlarla görüşmelerde muhtarlarımız ve ekibimiz çalışıyor Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi. 

CANPOLAT: BİRLİK İÇERİSİNDE SORUNLARI AŞIYORUZ
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, “Burada yıllardır birikmiş yıllardır beklenen büyük bir sorun vardı. 1. Etabı gerçekleştirilecek Büyükşehir Belediyemizce istimlaki tamamlanmış ve burada ki yolumuzun  inşallah genişletme çalışmalarına bugün itibari ile başlamış bulunmakta. Daha önce ifade ettiğim gibi, bizler sorunların üzerine hep birlikte beraberlik içerisinde vatandaşımız, halkımız, sivil toplum örgütümüz, muhtarlarımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte biz belediye başkanları ile el ele hep birlikte sorunların üzerine  teker teker gitmeye devam ediyoruz ve teker teker çözülmeye devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Karşıyaka Mahalle Muhtarı ise Hadi Taştan ise, “Abdullah Balak Caddesinde yolumuz yıllardır burası kimsenin el atamadığı şuanda bulunduğumuz yer gerçekten yıllardır terk edilmiş yerdir. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat  ile beraber birlik ve beraberlik içerisinde bu soruna el attılar. Ben buradan kendilerine ve ekibine kendi şahsım adına ve mahallem adına teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142