Harran'da el işi göz nuru eserler sergilendi

Harran'da el işi göz nuru eserler sergilendi
banner206

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan el sanatları sergisi Harran Belediyesi ev sahipliğinde Kültür ve Gençlik Merkezi'nde görücüye çıktı.

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde öğrencilerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergi Harran Belediyesi ev sahipliğinde Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu. Harran Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ''Hayat Boyu Öğrenme Haftası'' etkinlikleri kapsamında, Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi, mesleki liseler ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin çalışmaları Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezinde açılan sergi ile görücüye çıktı.

Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi müzik kursu öğreticisi ve kursiyerlerinin müzik dinletisi eşliğinde sergiyi gezen vatandaşlar öğrencilerin eserlerine hayran kaldı.

Yağlıboya tablodan ahşap oyuncaklara, bez bebeklerden yöresel kıyafetlere, minyatür Harran konik kubbeli evlerinden yine minyatür Harran Üniversitesi yerleşkesine dek öğrencilerin el emeği göz nuru eserlerinin 2 gün boyunca sergileneceği ve ilçe halkının beğenisine sunulacağı öğrenildi.

Gençlerin eserlerinin yer aldığı sergiye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, her konuda eğitime ve gençlerin ufkunu açacak fikirlere verdikleri desteklerin artarak süreceğini belirtirken kursiyer öğrenciler ise kendilerine sunulan imkândan dolayı Başkan Özyavuz'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142