Özyavuz aşıya davet etti

Özyavuz aşıya davet etti
banner206

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 3.doz Covid-19 aşısı yaptırarak toplumda farkındalık oluşturmak adına vatandaşları aşıya davet etti. Covid-19’a karşın maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatan Başkan Özyavuz, pandemiyle birlikte gelen sıkıntılı günlerin ancak aşı olarak aşılabileceğine dikkat çekti.

Şanlıurfa’nın Harran İlçe Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyesi üzerine 3.doz Covid-19 aşını yaptırarak vatandaşlara da aşı olunması konusunda çağrıda bulundu. Başta Harran Belediyesi Hizmet Binası olmak üzere ilçenin muhtelif yerlerinde mobil aşı uygulama noktaları oluşturulduğuna değinen Başkan Özyavuz, kırsalda da sağlık görevlilerinin vatandaşları hanelerinde ziyaret ederek aşılama çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Toplumda Covid-19 aşısı konusunda farkındalık oluşturmak adına çağrıda bulunan Başkan Özyavuz, aşıya ulaşımın çok kolay olduğuna dikkat çekerek; “Bildiğiniz üzere salgın sebebiyle çok acı günler yaşadık. Bir daha böyle acı günler yaşamamak için, lütfen aşı yaptırın. Maske, mesafe ve temizlik kurallarıyla birlikte Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyalım. Cenab- Allah’tan herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Peygamber Efendimiz (SAV), Cenab-ı Allah’ın Resulü der ki ‘Bir mızrak mesafe insanların arasında en hayırlısıdır.’ İnşallah sizler de mesafeye uyarsınız, sağlıklı günler yaşarsınız. Hepinize selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Lütfen aşı yaptıralım.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertan
Ertan - 6 ay Önce

Aşıyı makamında yaptırıyor.Mantıklı.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142