Özyavuz'dan Ramazan mesajı...

Özyavuz'dan Ramazan mesajı...
banner206

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem’den kurtuluş olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşmamız dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmamız münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Özyavuz mesajında; “Sabır ayı olan Ramazan ayı insanda şükür hisleri uyandıran, yoksulların, çaresizlerin halinden anlama duygusu, şuuru veren, insanı yüksek ve yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren bir aydır. Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Bu ayda inzal olunan yüce kitabı daha çok okumalı, onu anlamaya çalışmalı ve yaşamanın gayreti içerisinde olmalıyız.

Cenab-ı Allah'a şükürler olsun ki bir Ramazan ayına daha ulaştık. Bu gece ilk sahurumuzu yaparak Ramazan oruçlarımızı tutmaya başlayacağız. Manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı, sadece oruç tutmakla yetinmeyip, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve hoşgörüyle en yüksek noktalara eriştiğimiz mübarek Ramazan Ayı'nın Harran’ımıza, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne her zaman olduğu gibi bu dönemde daha çok ihtiyaç duyduğumuz sağlık, bereket ve huzur getirmesini temenni ederken, huzur ve kardeşlik içerisinde bayrama kavuşmamızı Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142