Akşehir Polisinden Kontör Dolandırıcılığına Karşı Uyarı

Konya’nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Bürosu tarafından ilçedeki ATM’lere kontör dolandırıcılığına karşı uyarı afişleri asılıyor.ATM’lerde vatandaşların görebileceği konumlara yerleştirilen afişlerde,...

Akşehir Polisinden Kontör Dolandırıcılığına Karşı Uyarı
banner206
Konya’nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Bürosu tarafından ilçedeki ATM’lere kontör dolandırıcılığına karşı uyarı afişleri asılıyor.

ATM’lerde vatandaşların görebileceği konumlara yerleştirilen afişlerde, “Kontör dolandırıcılığına dikkat! Polisim, Askerim, Savcıyım, Hakimim diyerek; telefonunuzun sim katının kopyalanarak suç örgütlerince kullanıldığını, bunlara operasyon düzenlemek için kontör ve para göndermenizi isteyenlere; ödül kazandınız mesajı göndererek ödülü almanız için kontör ve para göndermenizi isteyenlere kesinlikle kontör ve para göndermeyiniz” ifadeleri yer alıyor. Afişte, “Unutmayın ki Polis kontör ve para istemez” uyarısı da yazılırken, vatandaşların hala bu tür tuzaklara düşerek dolandırıcılara para ve kontör kaptırdığı, bu sebeple daha fazla dikkatli olunması istendi. Bastırılan afişlerde evlerde kapıyı emin olmadan herkese açılmaması konusunda da uyarılarda bulunularak, her türlü konuda 155 Polis İmdat telefonunun ücretsiz olarak aranabileceği vurgulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142