Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı ve yönetim kurulu belirlendi....

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı
banner206
Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı ve yönetim kurulu belirlendi. Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi’nin hem milli değerler, hem gençliğin ihtiyaçları, hem de gençlikten beklenen faaliyetlerle ilgili birçok çalışmaya imza attığını belirterek, Konya halkı adına teşekkür etti. Belediye olarak Konya’yı 2023’te dünyanın en güçlü 10 şehrinden biri yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Gençlerin de kendilerini lider ülke Türkiye hedefine göre hazırlamaları gerekiyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde bu vizyon var. Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönem başladı. Nüfusunun yarısı 19 yaş ve altında olan Konya’da gençlere yönelik önemli çalışmalar yürütüyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi şu anda Türkiye’nin en önemli gençlik merkezlerinden birisi. 10 bini aşan üye sayısıyla gençlere yönelik dostluk ve dayanışmayı temsil etmek üzere çok sayıda faaliyet yapıldı” dedi. Başkan Akyürek, konuşmasında Hatay’da yapılan saldırıyı da kınadı.

GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI M. EMİN ŞAHİN OLDU

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni yönetimi ve divan üyeleri belirlendi. Seçim sonucu Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı M. Emin Şahin oldu. Şahin, yaptığı açıklamada, çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini ve çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışacaklarını dile getirdi. Gençlik Meclisi eski başkanı Ahmet Murat Koru da, görev süresince birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek, yeni yönetimin de başarıyla çalışmaları sürdüreceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Kurul’un sonunda Ahmet Murat Koru ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, günün anısına plaket ile çeşitli hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142