Ereğli’de Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi

Konya’nın Ereğli ilçesinde işitme engelli bireylere daha iyi hizmet ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek amacıyla hastane personellerine işaret dili eğitimleri verilmeye devam ediyor.Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan...

Ereğli’de Hastane Personeline  İşaret Dili Eğitimi
banner206
Konya’nın Ereğli ilçesinde işitme engelli bireylere daha iyi hizmet ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek amacıyla hastane personellerine işaret dili eğitimleri verilmeye devam ediyor.

Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan ve Kasım Toprak Ortaokulu Müdürü Yusuf Yaman tarafından verilen işaret dili eğitim kursları sürüyor. Uzun süre resmi kurum ve kuruluşlara danışmanlık yapan Yusuf Yaman, son yıllarda işitme engelli bireylerce kullanılan işaret dilinin standart bir hale getirme çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Bu konuda eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, döneminde oluşturulan komisyon tarafından ‘İşaret Dili Sözlüğü’ yapıldı. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, aynı dili konuşan değil aynı duyguları paylaşanlar daha iyi anlaşır" dedi.

Kursiyerler ise eğitim başlamasına az bir zaman olmasına rağmen kısa bir sürede karşılaştıkları işitme engelli bireylerle daha sağlıklı bir iletişim kurduklarını ve kursun çok faydalı geçtiğini belirtti.

İşaret dili kursunun Temmuz ayına kadar süreceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142