Konya’da Polis Haftası Etkinlikleri

Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk koydu.Konya'da Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Anıt...

Konya’da Polis Haftası Etkinlikleri
banner206
Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk koydu.

Konya'da Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Anıt Alanı'nda bir tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, törene katılan teşkilat mensuplarını selamladıktan sonra Atatürk anıtına çelenk koydu. Emniyet personelinin katıldığı çelenk koyma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

VALİ DOĞAN'DAN POLİS HAFTASI MESAJI

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Doğan mesajında, "Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması; birlik ve beraberliğimizin devamı için gece gündüz çalışan Türk Polis Teşkilatının bu gurur gününde onları içtenlikle kutluyorum. Bin yılları aşan medeniyet tarihimize ve devlet geleneğimize karşın pek az kurumumuzun kuruluşu Cumhuriyetimizden daha önceye dayanmaktadır. Türk Polis Teşkilatı da Osmanlı İmparatorluğundan müntakil, yerleşmiş gelenekleri ve geleceği öngören vizyonu ile bu özel kurumlarımızdan biridir. Özellikle son dönemde ülkemizde demokratik değerlerin yerleşmesi, hukukun üstünlüğü kalıcı kılınması ve hesap verebilir bir devlet yapısının oluşturulması gibi temel reformları içselleştirme başarısı bakımından da Türk Polis Teşkilatı önemli mesafeler kat etmiştir. Bununla beraber dünyadaki hızlı teknolojik gelişmeye paralel olarak ortaya çıkan yeni tür suç ve suçlularla mücadele için lazım gelen bilginin ve teknolojinin oluşturulmasına da önemli katkılar sağlamıştır. Bugün çok açık yürekle şunu söyleyebiliriz ki; Türk Polis Teşkilatı çalışma düzeni, disiplini olduğu kadar, kullandığı ve bizatihi kendi ürettiği tekniklerle de dünya güvenlik kuruluşları arasında adından söz ettiren bir kurum olmuş; çeşitli ülke polis teşkilatlarına eğitim ve sistem desteği verir hale gelmiştir. Hem ülkesinde, hem de dünyada güvenini pekiştirmeye devam eden Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümünü kutluyor; Konya’nın huzuru için insanüstü gayret sarfeden bütün teşkilat mensuplarına gönülden teşekkür ediyorum. Şüphesiz '10 Nisan Polis Günü' vesilesiyle kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, Polis Teşkilatımızın tüm mensuplarına aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dolu günler diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142