Kop Bölgesi Üniversiteler Birliği Toplandı

Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Üst Kurul toplantısı düzenlendi.Birliğe üye üniversitelerin rektörlerinin ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen...

Kop Bölgesi Üniversiteler Birliği Toplandı
banner206
Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Üst Kurul toplantısı düzenlendi.

Birliğe üye üniversitelerin rektörlerinin ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Üst Kurul, Selçuk Üniversitesi Rektörü ve KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in açılış konuşması ile başladı. KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin şu ana kadar olan çalışmalarını özetleyen Prof. Dr. Gökbel, genel sekreter ve yardımcılarının atanması, internet sayfasının düzenlenmesi ve 1. Stratejik Planlama Kurul Toplantısı ile ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Gökbel, “Bölge üniversitelerinin envanterinin oluşturulması, ulusal bölgesel kalkınma sempozyumu, spor şöleninin düzenlenmesi ve bölgesel kalkınma dergisi çıkarılması kararlarıyla ilgili KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ve yardımcıları tarafından sistemli ve titiz çalışmalar yürütülmektedir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Gökbel, toplantının en önemli iki sonucunun Kasım ayı içinde planlanan KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu ve KOP Bölgesel Kalkınma Dergisi konularında prensipte anlaşılarak çalışmalara başlanması olduğu belirtilirken, Kasım ayı içerisinde bölge üniversite öğrencilerinin katılımıyla “Dostluk ve Spor Şöleni” düzenlenmesi kararlaştırıldı. Toplantının sonunda Türk Standartları Enstitüsü Bölge Koordinatörü tarafından KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Üst Kurul üyelerine bölge üniversiteleriyle TSE arasında yapılması planlanan eğitim protokolü hakkında özet bilgiler aktarıldı. Toplantıda genel sekreterliğin üniversitelerden alınan verilere dayanarak hazırladığı raporlar da tartışıldı.

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği yol haritası ve öğrenci toplulukları birliği ile ilgili KOP Bölgesi Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan model çalışmalar beğeni ile karşılanırken, Haziran ayı içerisinde yapılması planlanan Arama Konferansı hazırlıklarına ivedilikle başlanılması kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142