Yavru Kırlangıçlar Özgürlüğe Kanat Çırpmayı Bekliyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bir iş yerinin duvarındaki kırlangıç yuvasını dünyaya merhaba diyen iki yavru adeta şenlendirdi.Belediye İş Merkezi’nin zemin katında bulunan yuvadaki iki yavru büyüyüp gelişimini sürdürürken, özgürlüğe...

Yavru Kırlangıçlar Özgürlüğe Kanat Çırpmayı Bekliyor
banner206
Konya’nın Beyşehir ilçesinde bir iş yerinin duvarındaki kırlangıç yuvasını dünyaya merhaba diyen iki yavru adeta şenlendirdi.

Belediye İş Merkezi’nin zemin katında bulunan yuvadaki iki yavru büyüyüp gelişimini sürdürürken, özgürlüğe kanat çırpacağı günleri bekliyor. Yuvada annelerinin getireceği yiyeceklerle beslenen iki yavru zaman zaman yuvadaki açıklıktan başını dışarıya doğru çıkararak annelerinin gelmesini bekliyor. Yavruların annelerini bekleyişi ise yoldan geçerken yuvayı fark edip kuşları görenlerin ilgisini çekiyor. Uçurum kenarlarının yanı sıra yerin altına, kaya oluklarına, ağaç kovuklarına ve mağaralar gibi değişik birçok yere ve bina duvarına yaptığı yuvalarla bilinen kırlangıçlar, gagalarıyla getirdikleri çamur ve kil parçalarından oluşan malzemelerle değişik mekanlarda yavrularını koruyabilmek için yuvalar yapıyor. Kırlangıçlar hünerli bir duvar ustası gibi yuvaları örerken, içerisine tüy, çim ve pamuk gibi malzemeler de dolduruyor. Kırlangıçlar, bahar dönemiyle birlikte gelen üreme mevsimi nedeniyle yuva yaparken şaşırtıcı inşa teknikleri ile görenleri şaşırtıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2013, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142