Yemin Edip Savaş Uçaklarına Bindiler

Konya’da temsili askerlik yapan engelliler yemin töreninden sonra savaş uçağı ile helikopterelere bindi.10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Konya 3. Hava Üssü Komutanlığında engelliler için temsili 1 günlük askerlik yaptırıldı. Sabah...

Yemin Edip Savaş Uçaklarına Bindiler
banner206
banner279
Konya’da temsili askerlik yapan engelliler yemin töreninden sonra savaş uçağı ile helikopterelere bindi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Konya 3. Hava Üssü Komutanlığında engelliler için temsili 1 günlük askerlik yaptırıldı. Sabah erken saatlerde hava üssüne gelerek selam ve esas duruş eğitimi alan 75 engelli asker için yemin töreni düzenlendi. Yemin törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, eşleri, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, askeri personel ve yemin edecek askerlerin aileleri katıldı.

Törende konuşan Garnizon Komutanı Özkaya, “Her Türk evladının yüreğinde yatan askerlik sevdasını yerine getirmek için tüm engelleri aşan ve bugün bir eli silahında, bir eli arkadaşının omzunda karşımızda dimdik duran kahraman Mehmetçiklerimizi bu özel günlerinde kutluyorum. Hiçbir karşılık beklenmeden yapılan askerlik hizmetini bir günde olsa yerine getirme mutluluğuna ve şerefine ulaştınız. Bugün yaptığınız eğitimlerle bizlere asker olmak için hiçbir engelli tanımadığınızı ve ihtiyaç duyulduğunda Türk vatanını korumaya hazır olduğunuzu gösterdiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Engelli bir askerin konuşmasının ardından 75 engelli asker yemin etti. Törenin ardından askerlerin tezkerelerini Vali Doğan, Garnizon Komutanı Özkaya, Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ve diğer davetliler verdi.

"TERÖR ÖRGÜTÜ BİTMEDİĞİ SÜRECE BARIŞ GELMEZ"

Daha sonra engelli askerler savaş uçakları F-4, F-5, F-16, ve kurtarma helikopterine bindi. Kimileri pilot koltuğuna oturdu, kimileri ise asker arkadaşları ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Törenin sonunda savaş uçaklarının kalkışları da dikkat çekti.

Engelli askerlerden Mehmet Ali Kabak verdiği röportajda terör örgütüyle ilgili açıklamalar yapması dikkat çekti. Kabak açıklamalarında, "Biz sabahleyin geldik, kıyafetlerimizi giydik. Bir günlük askerliğimiz başladı. Burada yoklama alındı. Karavanda yemek yedik. Savaşmayı çok istiyorum, Biz PKK’nın bitmesini istiyoruz .Bu illetten kurtulmak istiyoruz. Bu terör örgütü bitmediği sürece, ülkemize barış gelmez. Ne Mutlu Türk'üm diyene” şeklinde konuştu.

Diğer engelli askerler de, 1 günde olsa vatani görevlerini yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142