Aş evine destek vermeye devam etti...

Aş evine destek vermeye devam etti...
banner206
 Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni (ŞASEMKOM) ve hal pazarı esnafını gezerek temaslarda bulundu. Hal pazarından sonra Başkan Nihat Çiftçi, hayırseverlerin desteği ile hizmet veren Şanlıurfa Aşevini ziyaret etti. 
Vatandaşla her zaman iç içe olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, hal pazarı esnafını ve Aşevini gezerek talepleri dinledi. ŞASEMKOM Başkanı Faruk Akbaş'ı ziyaret eden Başkan Çiftçi, hal pazarı esnafının sorunlarını dinleyerek not aldı. Başkan Çiftçi daha sonra aşevini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Aşevinde açıklama yapan Başkan Çiftçi, "Yıllardır aşevi Urfa'mızdaki fakir fukara, dul ve yetime sıcak yemek götürme çabası içerisinde. Biz de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak aşevinden gelen taleplere duyarsız kalmadık. Milletin hakkını yönetiyoruz. Ama her zaman aşevimiz Şanlıurfa'nın gururu oldu. Çünkü dayanışma, yardımlaşma inancımızın gereğidir. İslamiyet'te toplumsal barış ve huzur böyle sağlanır. Fakir fukarasını düşünmeyen bir toplum gelişme kaydedemez. Hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Toplumda bu duyguların hiçbir zaman azalmamasını istiyoruz. Her zaman toplumumuzu bir arada tutan yardımlaşma duygusunu komşusunu, fakirini düşünen ve yetimlerine sahip çıkan bir toplum olduğumuz için. Vakıf şeklinde işleyen aşevinde çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Rabbim yardımlaşmayı toplum olarak aramızdan eksik etmesin" dedi.
Başkan Çiftçi'nin kendilerine her zaman destek verdiklerini belirten Aşevi Derneği sorumlusu Aziz Kutluay da, ziyaretinden dolayı Başkan Çiftçi'ye teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142