Ayakta alkışlandı...

.

Ayakta alkışlandı...
banner206

Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu ve Seyid Battal Gazi Mehter Takımı’nın ortak konseri, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Tasavvuf müzikleri ve mehter şarkılarının seslendirildiği gecede konuşan Başkan Fevzi Demirkol, “Tarihimizi, geçmişimizi, ayrıca milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize tanıtmak, bu değerlerle onları kaynaştırmak üzere etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Haliliye Belediyesi tarafından Rabia Meydanı’nda düzenlenen konsere Başkan Fevzi Demirkol ve eşi Adile Demirkol, Başkan Yardımcıları Aysel Göncü, Haci Kanduza ve Osman Uludağ’ın yanı sıra; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve AK Parti teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Kırıcı’nın meddah gösterisiyle başlayan gecenin açılışında konuşan Başkan Demirkol, ‘gelenekten geleceğe’ anlayışıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ramazan Ayı’nın ne anlama geldiğini bilerek, bu ayı dolu dolu geçirdiklerinin altını çizen Başkan Demirkol, şunları söyledi:
“Gelenekten geleceğe diyoruz, maneviyatımızı, milli değerlerimizi muhafaza ederek, geleceğin Şanlıurfa’sında ve geleceğin Haliliye’sinde, şuanda ki vatandaşlarımızın mutlu olması, huzurlu olması, kendilerini güvende hissetmesi için ne gibi bir faaliyet gerekiyorsa onları ihmal etmeden yapmaya çalışıyoruz. Bunu taktir etmekte sizlerin. Haliliye Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlamında Ramazan Ayı’nı dolu dolu geçiyoruz. Ramazan Ayı’nı dolu dolu hissediyoruz. Ramazan’ın ne demek olduğunu, manasını idrak ederek, manasını anlayarak yaşıyoruz. Bu meydanda ve iki meydanda her akşam ucu açık olmak üzere tüm misafirlerimize iftar yemeği ikram ediyoruz. Bu soframıza gelemeyen, sağlığını kaybetmiş veya yaşlılığı nedeniyle gelemeyen ailelerimize de evlerinde sıcak yemek ikram ediyoruz.”

“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ GENÇLERE TANIMAK İÇİN…”
Konuşmasının devamında tarihi, milli ve manevi değerleri gençlere tanıtmak için çalışmaları yaptıklarını ve bu çalışmaların devam edeceğini söyleyen Başkan Demirkol, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ramazan içerisinde yapacağımız tüm faaliyetlerde tarihimizi, geçmişimizi, ayrıca milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize tanıtmak, bu değerlerle onları kaynaştırmak üzere faaliyetlerimiz devam ediyor. Haliliye Belediyesi olarak kendi ekibimiz olan Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu, tasavvufun ne anlama geldiğini, Cenab-ı Hakk’a teslimiyetin ne anlama geldiğini, çeşitli ilahilerle sizlere sunacak. Aynı şekilde Malatya’dan misafirimiz olan geçmişte Osmanlı’nın cenklerinde, savaşlarında kullanmış olduğu bir cenk müziği olan ve aynı zamanda Allah’a teslimiyetin sembolü olan Mehter Marşlarını sizlere taktim eyleyecek. Teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

AYAKTA ALKIŞLADILAR

Başkan Demirkol’un konuşmasının ardından Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu ve Seyid Battal Gazi Mehter Takımı sahne aldı. Tasavvuf müzikleri ve mehter şarkılarının seslendirildiği konser, vatandaşların büyük beğenisini topladı. Yaklaşık bir buçuk saat süren konser sonunda, konser alanında bulunanlar sahnedekileri uzun süre ayakta alkışladı.

Konser sonunda sahneye çıkan Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Haliliye Belediyesinin kurulduğu günden beri başarılı çalışmalara imza attığını söyledi. Milletvekili Yıldız, Tasavvuf Korosu ve Mehter Takımı konserini düzenledikleri için de Haliliye Belediyesi’ne ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

Başkan Fevzi Demirkol ise son olarak Ramazan Ayı boyunca yapacakları bazı etkinlikleri, bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle iptal ettiklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142