Başkan olarak son nikahını da kıydı!

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan tarihi Göbeklitepe'de genç bir çiftin nikahını kıydı.

Göreve geldiği ilk günden itibaren Göbeklitepe'nin tanıtımını her platformda yapan Başkan Fevzi Demirkol, bu kez Göbeklitepe'de Fahri Tokdemir ve Sakine Avcı çiftinin nikahını kıydı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol tarafından her alanda tanıtımı yapılan tarihi Göbeklitepe ören yeri UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019'u "Göbeklitepe Yılı" ilan etmişti.

Başkan Fevzi Demirkol, evlenmek için Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evlendirme Dairesine başvuruda bulunan Fahri Tokdemir ile Sakine Avcı çiftine, nikahlarını Göbeklitepe'de kıyma teklifinde bulundu. çiftin, teklifi kabul etmesi üzerine Başkan Fevzi Demirkol, Fahri Tokdemir ile Sakine Avcı'nın nikahını tarihi ören yerinde kıydı.

Göbeklitepe için 2014 yılından bu yana birçok tanıtım çalışması yaptığını aktaran Başkan Demirkol, yapılan çalışmaların ne kadar yerinde olduğunu, Göbeklitepe'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019'u "Göbeklitepe Yılı" ilan etmesi ile ortaya çıktığını ifade etti. Başkan Demirkol açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi ;"Göbeklitepe Şanlıurfa için Türkiye için, Şanlıurfa için, Haliliye için çok çok önemli bir değerdir. Biz Göbeklitepe'yi tanıtırken daha eskisi yok dedik. Şimdi de Şanlıurfa'da ilk kez Göbeklitepe'de bir nikah gerçekleştirmiş oluyoruz. genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Biz Göbeklitepe'yi tanıtırken nasıl ' Daha eskisi yok' diyorsak, sizde öyle bir hayat yaşayın ki 'Daha mutlusu yok' desinler demek istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142