Başkan Pınarbaşı Kurban Bayramını kutladı

Başkan Pınarbaşı Kurban Bayramını kutladı
banner206
  Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, kardeşlik bilincini yenileme, dayanışmayı pekiştirme vesilesi olan Kurban Bayramı’nın, aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliği olduğunu bildirdi.

Pınarbaşı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bayramların; dostluk, barış, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye çıktığı çok özel günler olduğunu belirtti. Pınarbaşı, “Kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesi olan bayramlarımız, aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliği; birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez simgesidir” dedi.

Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan kurbanın ve Kurban Bayramı’nın anlamını çok iyi kavramak gerektiğini vurgulayan Başkan Pınarbaşı, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu bayramda da muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmaktır. Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar, insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerde buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı, yalnızlıkları hissettirilmemelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142