Birecik için hedef tutuluyor

Birecik için hedef tutuluyor
banner206

Tarih ve kültür açısından birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa bu zenginliğini turizm sektöründe değerlendirmek istiyor. Göbeklitepe’nin keşfiyle turizm konusundaki rotasını yeniden çizen kent turizm potansiyelini daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Her yıl yaklaşık 1 milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Şanlıurfa’nın turizm değerlerini daha fazla tanıtmak, daha fazla yerli veya yabancı turistin kente gelmesini sağlamak için kurulan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. hem kentin hem de ilçelerin adeta röntgenini çekiyor. Her ilçe için stratejik eylem planları hazırlayan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. bu kez de ‘Fırat’ın İncisi’ olarak nitelendirilen Birecik için rota oluşturacak.

UNCU: BUGÜN GÜNLERDEN BİRECİK

Yerli ve yabancı turistlerin Şanlıurfa’da kalış sürelerini daha fazla uzatmayı hedeflediklerini sosyal medya hesabından paylaşan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdür Mehmet Uncu, ilçelerin gelişmesine vurgu yaptı. Uncu, “Şanlıurfa’da kalış süresinin 1,6 günden 3 güne çıkartılması için ilçelerin geliştirilmesi gerekir. Bugün günlerden Birecik” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142