Title of a News Article

Göbeklitepe'de sıcak gelişme!

Göbeklitepe'de sıcak gelişme!
banner206
banner279

Şanlıurfa'da tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe yakınlarında araziye yerleştirilmiş metal blok bulundu. Güvenlik güçleri, Göktürk alfabesiyle, 'Ay'ı görmek istiyorsan gökyüzüne bak' yazılı metal bloğun kim ya da kimler tarafından araziye dikildiğini araştırıyor.

Köylülerin merakla izlediği durum şaşkınlık yaratırken, Bölgede Şimdiden uzaylılar mı bıraktı diye söylentilerin çoğalmaya başladı.

Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle 'tarihin sıfır noktası' olarak nitelendirilen Göbeklitepe'nin bulunduğu Örencik Mahallesi yakınlarındaki bir tarlada, sabah saatlerine 3 kenarı bulunan 3 metre uzunluğunda 45 santim genişliğinde metal blok bulundu.

BAKANLIK BLOKTA İNCELEME YAPTI

Araziye dikilen metal bloğu gören mahalleli, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri çevrede önlem alırken, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ekipleri de blokta inceleme yaptı. Metal blokun üzerinde Göktürk alfabesiyle 'Ayı görmek istiyorsan gökyüzüne bak' yazıldığı belirlendi.Göbeklitepe yakınlarına bırakılan metal blok, güvenlik güçlerini alarma geçirdi

ABD VE ROMANYA'DA GÖRÜLEN MONOLİTLERLE BENZERLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

Güvenlik güçleri, daha önce ABD ve Romanya'da bulunan monolitlere benzerliği ile dikkat çeken metal bloğun kimler tarafından ne amaçla araziye dikildiğinin belirlenmesine yönelik çalışma başlatıldı. Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142