Göbeklitepe İspanya Belgeselinde

"2019 Göbeklitepe Yılı" kapsamında, İspanya’nın önemli arkeoloji programlarından biri olan “Arqueomanía” isimli belgeselin bir bölümünde Şanlıurfa da yer aldı.

Göbeklitepe İspanya Belgeselinde
banner206

Program sunuculuğu, İspanya Çalışma ve Sosyal Güvenlik  eski Bakanlığını yürütmüş bir isim olan Manuel Ramon Pimentel Siles tarafından yapılan program uzun yıllardır İspanya’da ilgiyle takip ediliyor. Bu kapsamda söz konusu belgeselin Türkiye bölümü 2020 yılının ilkbahar/yaz döneminde uluslararası ve online olarak toplamda ortalama 3 milyon  izleyicisi olan ve İspanya’da  yaklaşık 400 bin eğitim ve kültür seviyesi ve seyahat etme potansiyelleri yüksek izleyici kitlesi olan İspanyol Devlet Kanalı TVE2’de (Televisión Española) Cuma günleri akşam 20:00 ve Cumartesi günleri öğlen 15:00 olmak üzere belirli aralıklarla tekrarlı olarak yayınlanacak. Aynı zamanda TVE’ye bağlı tüm kanalların uluslararası izlenime sahip online sayfalarında da istenildiği zaman erişilmek üzere sürekli yerini alacak.

27 Eylül-04 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara-Diyarbakır–Batman–Mardin-Adıyaman–Şanlıurfa–Gaziantep ve çevresinde çekimleri yapılmakta olan belgesel kapsamında, ülkemizin göbeklitepe gibi tarihi/kültürel ve uluslararası alanda tescillenmiş eserlerimizin zenginliği gibi konuların işleneceği toplamda 60 dakikalık iki bölümde Türkiye’ye anlatılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142