Saraç" 15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildir"

Saraç" 15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildir"
banner206

AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümü için mesaj yayınladı. 15 Temmuz'da bir milletin tarihi yeniden yazdığını belirten Saraç  "15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildir, dün nasıl üzerimizde hain emelleri olan kişiler, kaos ve kargaşa ortamı yaratarak amacına ulaşmaya çalışmışsa bugünde ülkemiz çeşitli kargaşa ve kaoslar içinde bitişe, sona sürüklenmeye çalışmaktadır", dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Saraç yaptığı açıklamada şunları ifade etti 

"15 Temmuz 2019 tam tamına bir milletin tarihi yeniden yazdığı menfur saldırının üzerinden üç yıl geçmiş. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın milli iradeye sahip çıkmak adına tüm halkı büyük küçük, yaşlı genç demeden sokağa çağırdığı ve evdeki hesabın millete uymadığı gün. Neydi amaç, geçen üç yılda kim özümsedi, kim bu millet için neler yaptı. Dün nasıl üzerimizde hain emelleri olan kişiler, kaos ve kargaşa ortamı yaratarak amacına ulaşmaya çalışmışsa bugünde ülkemiz çeşitli kargaşa ve kaoslar içinde bitişe, sona sürüklenmeye çalışmaktadır. 15 Temmuz günümüze bakıp değerlendirildiğinde de bir darbe girişimi olarak nitelendirilmemelidir. Yalnızca ülkemize yönelen aleni saldırının ilk ilanıdır. 15 Ağustos 2001 yılında kuruluşuyla 2002 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerle 365 milletvekili çıkararak halkın iradesiyle tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile açılan yeni bir sayfayı, “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet,” sloganlarının sonunun getirilmeye çalışıldığı menfur saldırı. Tıpkı 15 Temmuz 2016 yılında siyasi iktidarsızlık ve devleti yıkma amaçlanmışsa da bugün de çeşitli saldırılar ile kendi içimizde siyasi iktidarsızlık oluşturulmaya çalışılmaktadır. 

Ancak biz gençler 15 Temmuz 2016 tarihinde nasıl milletimize, devletimize sahip çıktıysak, bugünün şartlarının ve koşullarının altında üzerimize düşen vazifemiz ne ise yapmaya sonuna kadar hazırız. Kendi çıkarlarımız peşinde koşmadan derdimiz her zaman milletimiz, bayrağımız, vatanımız ve devletimiz olmuştur. Bu sebeplerle 15 Temmuz gecesi şehit olan 250 şehidimizi ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, ülkenin savunulmasında canını ortaya koyan vatan sevgisinin simgesi gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum".

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142