Urfalıyam ezelden rekor kırdı

Kanal D’de yayınlanan ‘Urfalıyam Ezelden’ dizisi bu akşam seyirciyle buluştu. Urfa ve İstanbul’da çekimleri yapılan film, ilk dizisinde reyting rekoru kırmayı başardı.

Bülent İnal, Settar Tanrıöğen, Dolunay Soysert, Öykü Gürman ve Meral Çetinkaya’nın  başrollerini paylaştığı  Kanal D’nin yeni dizisi "Urfalıyam Ezelden", bu akşam saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana geldi. Milyonlar nefesini tutarak yeni diziyi büyük heyecanla izledi.

Urfa ve İstanbul’da çekimleri yapılan Urfalıyam Ezelden dizisi, ilk bölümünde reyting rekoru kırmayı başardı. Urfalıyam Ezelden dizisinin ilk bölümünün özeti şöyleydi;

Cemal Bozoğlu (Bülent İnal), abisi Halil’in vurulup, öldürülmesinden sonra, babası ve nenesi tarafından, hamile olan yengesi Selva (Dolunay Soysert) ile evlendirilir.  Memed  Bozoğlu (Settar Tanrıöğen) nam-ı diğer Yanık Memed, büyük oğlu Halil, kaçırdığı kızın akrabaları tarafından öldürülünce, Urfa’yı terk eder. Anasını, dört  erkek evladını, hamile gelinini alır ve İstanbul’a göçer. İMÇ’de tuttukları dükkanda götürü usulü ‘Sıra Geceleri’ düzenler, İstanbul’un çilesini çekerler.

Cemal, yengesine elini sürmez ama abisinin emanetidir diye üstüne düşen her görevi yerine getirir. Cemal, ailenin bütün yükünü sırtında taşır. Hayat omuzlarına taşıyabileceğinden çok daha fazla yük bindirmiştir. Buna rağmen, neşeli, enerjik, ailenin düğün, nişan, sünnet, sıra organizasyonlarında organizasyonu yapan, her şeyi ayar eden bir adamdır.

Cemal, sıra gecesi ekibinin solisti Ali’yi İMÇ’de başka bir ekibe kaptırınca solist aramaya başlar. İTÜ Konservatuvar mezunu Ceylan karşısına çıktığında, kalbi bunca yıl sonra yeniden atmaya başlayacaktır.

Bu arada 'Urfalıyam Ezelden' dizisi ilk bölümünde, Türkiye'de reyting sıralamasında ilk 5'e girdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

izlemeyenden şüphe duyarım

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142