Vali Erin'den mesaj...

Vali Erin'den mesaj...
banner206
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, nimetleri paylaşmanın, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Vali Erin, tüm Şanlıurfalıların Berat kandilini tebrik etti.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti: Yüce dinimiz İslam vesilesiyle Cenab-ı Hakk’ın bizlere bahşettiği sayısız nimetler karşısında şükretmek, nimetleri paylaşarak bu şükrü yaymak, Müslümanların ve tüm insanlığın aslında olması gereken en temel noktadır. Birlik, beraberlik, yardımlaşma, kardeşlik ve dostluğu ihmal ettiğimiz, Yüce Yaratıcının emir ve yasaklarına uymada gaflete düştüğümüz anda uyanmamıza vesile olan çok özel zamanlar vardır. Bu özel zamanlardan biri olarak kabul ettiğimiz mübarek gün ve gecelerden biri de af ve mağfiret ile anılan Berat gecesidir.

İbadet ve halis niyetlerle ellerin semaya açılacağı bu mübarek gecenin, kalplerimizdeki kin, öfke, haset ve nefret duygularının silineceği, kendimiz için istediklerimizi başkaları için de isteyebildiğimiz, nefsimizin tükenmez arzularına gem vurabildiğimiz bir hayat getirmesini diler, aziz Şanlıurfalı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Berat gecesini tebrik ederim.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277