Viranşehir'de radikal karar

Viranşehir'de radikal karar
banner206

‘Tüm Parkların kira sözleşmeleri feshedildi’

Viranşehir Belediyesi, devrim gibi bir karara imza atarak, İlçe merkezde bulunan tüm parkların kira sözleşmesini feshederek, parkları halka açma kararı aldı.

Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Daha önceki Belediye yönetimleri tarafından Kira’ya verilen parkların kira sözleşmesini feshederek, Devrim niteliğinde bir karara imza atarak tarihe geçti.

Viranşehir Belediyesi, sözleşmesi devam eden işletmecilere bir ay, sözleşmesi biten işletmelere ise 15 gün boşaltma süresi verdi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, daha önceki belediye yönetimleri tarafından Kira’ya verilen parkların kahvehaneye çevrildiğine dikkat çekerek, Parkların kahvehane değil, vatandaşların dinlenme yeri olduğunu söyledi. 

Parkların boşaltılmasının ardından gerekli tadilat ve onarım çalışmalarının başlayacağını belirten Başkan Ekinci, Bahar aylarına kadar parkları modern ve halka açık bir hale getireceklerini kaydetti.

Öncelikli hedeflerinin yeşil alanları halka açmak olduğunu sözlerine ekleyen Ekinci, “ Daha güzel ve yaşanılabilir bir Viranşehir için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” Dedi.

Belediyenin almış olduğu devrim niteliğindeki karar, ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142