Yıldız gazetecilere son gelişmeleri açıkladı...

AK Parti Şanlıurfa Il Başkanı Bahattin Yıldız, bu akşam iftarda gazetecilerle buluştu. 

Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla her akşam farklı sofralarda hemşerileri ile buluşan AK Parti Şanlıurfa Il Başkanı Bahattin Yıldız, bu kez gazetecilerle buluştu. 

Otel El Ruha'da düzenlenen iftar buluşmasına ev sahipliği yapan Başkan Yıldız'a Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Faruk Bayık ve il Yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Çok sayıda yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katıldığı iftar öncesi Başkan Yıldız, gazetecilerle sohbet gerçekleştirdi, ardından iftar sofrasına geçildi. 

Okunan akşam ezanıyla birlikte tutulan oruçlar açıldı. 

Yenilen iftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Il Başkanı Bahattin Yıldız, iftar davetini kırmak geldikleri için gazetecilere teşekkürlerini ileterek gündeme dair gelen soruları yanıtladı.

Burada 31 Mart yerel seçimleri ve Şanlıurfa’nın sorunları konusunda açıklamalarda bulunan İl Başkanı Bahattin Yıldız, enerji, ulaşım ve turizm konusundaki problemleri Ankara’da gerekli bakanlarla görüştüklerini ve bunların çözümü için destek istediklerini söyledi. Özellikle ulaşım konusunda Çevik Kuvvet projesi, Evren Sanayiye giden çevre yolunun bitirilmesi gibi konuları bakana bizzat ilettiklerini ve ÇEVİK Kuvvet projesinde ödeneklerin yapıldığını ve çalışmaların geniş bir ekiple devam ettiğini söyledi.

Özellikle vatandaşların sürekli şikayet ettiği konuların başında gelen 153 Beyaz Masa ihbarı konusunda da proje çalışması içerisinde olduklarını ve merkez 3 ilçe ile büyükşehrin içinde olduğu ortak bir 153 Beyaz Masa oluşturulacaklarını burada hangi ilçe ile ilgili sorun iletildiğinde Beyaz Masadaki görevli vatandaşı ilgili birime aktaracak.

‘Projelerin hayata geçirilmesi adına gece gündüz çalışacağız’

“31 Mart yerel seçimlerinde AK Partimize AK başkanlarımıza teveccüh göstererek, 13 ilçemizin 12’sinde Cumhur İttifakına destek vererek, seçimlerden zaferle çıkmamızı sağladılar. Gerek 12 ilçemiz ve büyükşehrimizi olmak üzere 5 yıllık süre zarfında 2019-2024 sürelerin de seçim meydanlarında ne vaat ettiysek o projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden başkanlarımızla birlikte aziz vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.“ dedi.

‘Geçmişte yaşanan sorunları bu dönemde yaşatmayacağız’

“Elimizden geldiği ölçüde sizlerle de hep bir arada olup yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki geçmiş dönemlerde bugüne kadar gelen bir takım sorunları bu dönemlerde yaşatmayacağımızı, seçim meydanlarında deklare ettik ifade ettik. Özellikle merkez ilçelerimizde vatandaşlarımızın bir sorunu olduğunda belediyeyi aradığında bu bizim sorunumuz değil diğer belediyenin sorunudur gibi vatandaşı bezdirecek, sorunları ortadan kaldıracak projemiz üzerinde çalışıyoruz. Tüm ilçe belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye başkanımızla birlikte sık sık bir araya gelip o sistemi aktif hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor.” Dedi.

‘Merkez ilçeler ve büyükşehir beraber bir ortak arıza ekibi oluşturulacak’

“Diyelim ki Karaköprü’de arayan bir vatandaşımız 153 Beyaz Masaya şikâyetini bildirdiğinde veya Eyyübiye’den aradığında oradaki arkadaşımızın bizim ilgi alanımızda değil işte 15 metreden, 20 metreden sonrası büyükşehirim aşağı ilçe belediyelerindir diyerek vatandaşa yardımcı olmayıp geri gönderiyordu. Bundan da çokça şikâyet geliyordu, bu alanda gelen şikayetleri oradaki sorunlu arkadaşımız kendisi ilgili birime vatandaşı aktaracaktır, ortak bir arazı ekibi, ortak zabıta ortak bir Beyaz Masanın kurulumu yapılacak inşallah o yönde çalışmamız devam ediyor.” Diye konuştu.   

Bu tür algıları bende hayretle izliyorum’

Bizler Şanlıurfa için ne yapabiliriz çabası içeresindeyiz, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle, MKYK üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde, eksik neyse tamamlanması gereken projeler meşbuların bir an önce tamamlanıp milletimizin hizmetine sunmak derdindeyiz. Siyaset sahnesi çok farklı bir kulvardır, siyaset yaptığınız zaman aman kimse beni eleştirmesin, hiç kimse bana dokunmasın, hiç kimse benimle ilgili bir şey yazmasın, derseniz o zaman bu siyaseti bırakacaksınız eve gidip kapanıp bir kütüphanenin köşesinde işten eve evden işe gidip gelirsiniz. Allaha şükürler olsun bizler tüm teşkilatlar olarak milletvekillerimize, MKYK üyelerimize çok zorlu bir seçim sürecini geride bıraktık. 13 ilçenin 12’sini de aziz vatandaşlarımız bizlere nasip ettiler. Hizmette tekrar AK belediyeler AK başkanlar dediler. Ortada böyle bir tablo varken ve Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri kabul etmişken bu tür algıların nerede nasıl çıkarıldığını bende hayret ile izliyorum.” Diye konuştu.  

‘Partimizde değişimler başladı’

“Kızılcahamam kampında Cumhurbaşkanımız şunu açık ve net bir şekilde ifade etti. Başarısız olan teşkilatlarda revizyona gidilecek. Başarısız teşkilatlar revizyona gidilecek sözlerine bazıları bizlere yönlendirmeye çalışıyor. Şunu açık söyleyeyim Cumhurbaşkanımızın ifadesi net bununla ilgili değişimlerde başladı zaten. Bazı illerde il başkanlarımız istifa etti, değişim dönüşüm başladı. Tabi İstanbul seçimleri sonrasında da Sayın Cumhurbaşkanımızı takdirleridir, onun takdiri ile görevden alınabilir.” Diye konuştu.

‘Çevik kuvvet için gerekli taleplerimizi ciddi manada ilettik’

“Seçimin akabinde hemen bakanlarımızla görüşmelerimiz oldu özellikle Ulaştırma Bakanımızı ziyarete gittik. Şehrimizin ana damarı içinde yer alan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın bitirilmesi için ne gerekiyorsa eğer firmaların alacağı varsa, bunların hal edilip projenin tamamlanası ve hizmete açılması talebimizi ilettik. Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün seçimlerden önce bizlere vaati bir yönünün trafiğe açılacağıydı, Diyarbakır-Şanlıurfa istikametinin yüklenici firma ile görüştüğümüzde betonlaşma çalışmalarının bittiğini ama bu dönemdeki olumsuz mevsim şartları çalışmaları biraz etkiledi. Dolgunun yapılamamasından dolayı yolun bitirilip açılamadığını söyledi. Bakan beyde konuyu takip ettiğini buradaki ödeneğin aktarıldığını şuanda da 182 kişi çalışıyor yoğun bir şekilde sürüyor.” Şeklinde konuştu.

‘Evren Sanayiye bağlayan çevre yolunu da ilettik’

“İkinci olarak Evren Sanayiye bağlayan çevreyolunun bitirilmesi, buranın şehir için çok önemli olduğunu Evren Sanayiye giden araçların oradan gitmesi şehir merkezi için çok önemli bir durumdur. Üçüncü olarak Birecik-Şanlıurfa arası duble yol yapılması organizeye kadar olan kısım duble yol ondan sonrası yok. Bundan dolayı da çokça ölümlü kazaların meydana geldiği yoldur ondan dolayı buranında yatırım planına alacaklarını söylediler.”

‘TEDAŞ için alt yapının sağlamlaştırma sorununu ilettik’

“TEDAŞ ile ilgili Enerji Bakanına gittiğimizde kesintilerin çokça olduğunu bundan dolayı sürekli sorunların oluştuğunu firmanın alt yapıyı güçlendirmesi için ödeneğin aktarılmasını talebinde bulunduk. 150 milyonluk bir rakamdan bahsediliyordu ama bakan bey bunu 250 milyona çıkardı. Ve özellikle Karaköprü’de yaşanan sıkça elektik kesintilerin önüne geçmek adına Mobil Trafo sözleri vardı geçen haftalarda trafo geldik kurulumları devam ediyor.” İfadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142