Erbülbül Vali Erin'i kalemine aldı!...

Erbülbül Vali Erin'i kalemine aldı!...
banner206
Şanlıurfa'nın tanınmış duayen Gazetecilerinden birisi olan Fuat Erbülbül, bu haftaki köşe yazısına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i taşıdı. 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in, Urfa için büyük bir şans olduğunu dizelerine sığdıran Erbülbül'ün işte o makalesi...

Vali Abdullah Erin,Şanlıurfa'da göreve başladığı günden itibaren,sıcak,samimi tavır ve davranışları ile kısa sürede Şanlıurfalıların gönlünde taht kurmuş,bu yüzden Şanlıurfa Valisi olarak anılmayıp MİLLETİN VALİSİ olarak anılmaya başlanmıştır.
Vali Erin'in Urfa'lılar tarafından bu kadar sevilmesinin altında,içimizden bir olması,fırsat buldukça her vatandaşın acı ve tatlı gününde yer alması yani Devletin şevkatli ellerini,gülen yüzünü her fırsatta hissettirmiş olmasıdır.

Yüreği,bu toprakların bir evladı olarak ve de bu topraklara başta huzur,barış ve her alanda kalkınmayı getirmek için günün yirmidört saatinin hiç mübalağasız 17 - 18 saatini Urfa'nın eğitimden sağlığa,sporundan sanayileşmesi yolunda bir tık yükseğe çıkarmak için harrcayan bir hizmet severdir.

Çünkü Abdullah Erin valimizin hayat felsefesi,insanı yaşat ki devlet yaşasın,bir başka deyişle halka hizmeti Hak'ka hizmet olarak dustur edindiği için makam kapısı olduğu gibi gönül kapısını da millete açmıştır.

Gelin görün ki,Urfa'yı Urfalıdan çok düşünen böylesine bir valiye biz Urfalılar ne kadar destek oluyoruz?

Vali Erin geldiği günden beri,eğitim diyor,gıda OSB diyor,üretim diyor,sanayileşme diyor.Tüm bu alanlarda gerekli başarıyı sağmak için tabir yerinde ise canını dişine takıyor.

Peki başta bu memleketin siyasileri olmak üzere,STK'ları,müteşebbisleri,kanaat önderleri ve de basını olarak bizler ne ile meşgulüz?

Kimi aday göstermeliyiz,hangi vekil aday için biri birine girmiş,niçin benim oğlum aday gösterilmemiş,neden benim kardeşimin üzeri çizilmiş gibi varsa yoksa kayıkçı kavgasından öte gitmeyen koltuk ve makam hırsı ile zaman kaybediyoruz.

Peki,meydanlarda "Urfam için ben ölüm" diyen siyasilerimiz STK'larımız ve biz basın mensupları; Hangimiz tarım şehri Urfa'mızda neden bir makarna fabrikası Yok,Göbeklitepe yılında turizm'de yatak sayısının yetersizliğinden tutunda bu alanda bir çok eksikliğimizi nasıl gidereceğiz diye kafa yoruyormuyuz?

İşte sayın Valimiz tüm bunlara kafa yorarken bari destek olmuyoruz lütfen köstek olmayalım.

Kısacası,Vali Erin'i anlamak için en az Erin kadar bu milleti,bu memleketi sevmemiz yeterli olacaktır.Ama lafla değil icraatlarımızla bunu ispat edelim.

Öyleyse bu günden tezi yok Haydi Urfa'mın tüm dinamikleri,Valimizin fitilini ateşlediği bu top yekun kalkınma hamlesine ışık olalım.

Sayın Valimizin de söylediği gibi "Önemli olan bu gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır"

Vali Abdullah Erin bu hoş sedanın bir koro halinde terennüm edilmesi için bütün Urfalıların elini taşın altına konmasının altını çiziyor.

Özetle,Şanlıurfa MİLLETİN VALİSİ Abdullah ERİN'le hedeflerine adım adım yürüyor.Bu kutlu yolda yürüyenleri yalnız bırakmamalıyız.

Elbette hedefe varmak için şansa da ihtiyaç varsa diyorum ki MİLLETİN VALİSİ Abdullah Erin Valimiz bu yolda Şanlıurfa için büyük bir şanstır. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142