Netflix'te Urfalı rüzgarı...

12 Mart'ta izleyicisi ile Netflix'te buluşan 'Kağıttan Hayatlar' filminde Şanlıurfalı bir isimde var.

Çağatay Ulusoy'un başrol aldığı filmde; kağıt toplayarak geçimini sağlayan Mehmet'in hikayesi ele alınıyor. Aynı zamanda Mehmet'in yaşamı, Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun hayatına girmesi ile bambaşka bir hal alıyor. Çağatay Ulusoy'un filmdeki yakın arkadaşlarından birisi de Urfalı Ersin Arıcı. Arıcı, filmde Gonzi (Gonzalez) ismiyle rol alıyor.

Yönetmenliğini Can Ulkay'ın yaptığı, senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem'e ait olan ve OGM Pictures tarafından hayata geçirilen Kağıttan Hayatlar filmi, 12 Mart'tan bu yana tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix platformunda izleyenleriyle buluştu.

FİLMİN KONUSU NE?

Genç bir adam olan Mehmet, kağıt toplayarak geçimini sağlıyor. Onun bu hayattaki en büyük destekçisi ise Tahsin Baba'dır. Mehmet'in yaşamı, Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun hayatına girmesiyle bambaşka bir hal alıyor. Ali'yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kuruyor.

Kağıttan Hayatlar filminin oyuncu kadrosu şimdilik 5 kişiden oluşuyor. Bunlar; Çağatay Ulusoy, Emir Ali Doğru, Ersin Arıcı (Şanlıurfalı), Turgay Tanülkü ve Selen Öztürk.

Film, izleyiciler tarafından tam not alırken, Ersin Arıcı ise Urfalı hemşerilerini TV karşısına resmen kilitledi.

ERSİN ARICI KİMDİR?

Ersin Arıcı 1991 yılında Şanlıurfa’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında eğitim hayatına başlayan Arıcı Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Metod oyunculuk ve Ahmet Sami Özbudak’tan Karakterin Monoloğu Atölye’sinde eğitimler almaya devam etti.

KARİYERİ

Oyunculuk kariyerine üniversite yıllarında başlayan Arıcı, ilk kez 2015 yılında TabulaRosa isimli tv filmi ile başladı. Burada Çay Evi müşterisi olarak rol alan oyuncu 2016 yılında Hangimiz Sevmedik dizisinde Sami karakterine hayat verdi. Burada Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli gibi isimlerle birlikte rol aldı.

2017 yılında Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz ve Mert Fırat gibi isimlerin başrolde olduğu Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Hilmi karakterini canlandırdı. Ardından aynı yıl İnsanlık Sucu isimli dizide Turhan karakterini canlandırdı. Bu dizide 7 bölüm rol aldı. Ardından dizi Reyting nedeni ile ekranlara veda etti. Yine 2018 yılında Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Kahveci Cevdet karakterine hayat verdi. Burada da 3 bölüm rol aldı.

2018 yılında en çok adını duyurduğu yapım Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse gibi isimlerin olduğu Avlu dizisinde Kadir Doğan karakterine hayat verdi.

Oyuncu son olarak 2021 yılında Netflix Türkiye yapımı Kağıttan Hayatlar filminde Gonzi (Gonzales) karakterini canlandırdı. Burada Çağatay Ulusoy, Emir Ali Doğrul ve Selen Öztürk gibi isimlerle birlikte rol aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142