2-b'de Rayiç Bedeli Vatandaşı Düşündürüyor

Mersin’in Erdemli ilçesinde vatandaşlar 2-B uygulamasında rayiç bedelin yüksek olmasından kaynaklanan sorunlarını dile getirmek amacıyla Talat Göktepe Çamlığı karşısında bir tesisin salonunda toplantı düzenledi.Toplantıda sorunlarını...

2-b'de Rayiç Bedeli Vatandaşı Düşündürüyor
banner206
Mersin’in Erdemli ilçesinde vatandaşlar 2-B uygulamasında rayiç bedelin yüksek olmasından kaynaklanan sorunlarını dile getirmek amacıyla Talat Göktepe Çamlığı karşısında bir tesisin salonunda toplantı düzenledi.

Toplantıda sorunlarını dile getiren vatandaşlar Talat Göktepe Çamlığı karşısındaki Mersin-Antalya D-400 Karayolu’nun kuzeyindeki tarım arazilerinin 2-B kapsamına alındığını belirterek, arazilerin dönümünün 400 bin lira olarak tespit edildiğini, ancak kendilerinin bu rakamı ödemelerinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını dile getirdi.

Vatandaşlar arazileriyle aynı konumdaki, atıksu arıtma tesisinin kurulu olduğu arazilerin istimlak bedelinin 35 bin lira olduğunu da ileri sürerek, kendi arazileri için yüksek fiyat biçildiğini, sorunları için acil çözüm beklediklerini kaydettiler.

Toplantıya katılan AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt da toplanan evrakları değerlendirerek düzenleyeceği bir raporla konuyu ilgili yerlere ulaştıracağını ifade etti. Bozkurt, “Vatandaşlarımızı dinledikten sonra zaman kaybetmeden Milli Emlak Genel Müdürümüzle de görüşeceğiz. Bunun çaresinin ne olacağını enine boyuna değerlendireceğiz. Bu görüşmelerin tamamlanmasının ardından da, 'bu çaresizliktir, eğer bu böyle devam ederse içinden çıkılmaz hal alır' diye yukarıya bu konuyla alakalı bir rapor vereceğim. Ondan sonrada o raporun sonucunu beklemek durumundayız” dedi.

Doğrulardan ayrılmamak gerektiğine de dikkat çeken Bozkurt, “Ne olursa olsun doğrulardan ayrılmamalı. Bir yeri düşük fiyatla göstermemiz doğru olmadığı gibi yüksek fiyatla da göstermek doğru değildir” diye konuştu.

Toplantı sonunda Milletvekili Bozkurt’a durumunu arz eden 87 yaşındaki Ayşe Gezer, “Bizim buraları ekip biçmeye gücümüz ancak yetiyor, tekrardan satın almaya gücüm yetmez” dedi.

Gezer’in elini öperek sohbet eden Bozkurt, “Hiç vakit kaybetmeden ilgili yerlerle konuşacağız. Çözüm için uğraşacağız” diye konuştu.

Toplantıya AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Halit Çortul, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Arpaçbahşiş Belediye Başkanı Musa Demir ile Kumkuyu Belediye Başkanı Ömer Sezer ve belediye meclis üyelerini de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2013, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142